Awans naszych szachistów do półfinałów wojewódzkich!

W dniu 27 września 2018 r. rozegrane zostały powiatowe eliminacje Drużynowych Mistrzostw Dzieci i Młodzieży w Szachach. Mistrzostwa rozpoczęły się zgodnie z regulaminem turnieju o godzinie 9:30. W zawodach uczestniczyły cztery drużyny z następujących szkół:

• Szkoła Podstawowa w Staniszewie
  • Szkoła Podstawowa w Pępowie
  • Szkoła Podstawowa Nr 2 w Kartuzach
  • Katolicka Szkoła Podstawowa w Kartuzach

Po emocjonujących grach wyniki przedstawiają się następująco:

grupa rocznik 2006 i młodsi:

1. miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 2 w Kartuzach
  2. miejsce - Szkoła Podstawowa w Pępowie

grupa rocznik 2005 i starsi:

1. miejsce - Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II Kartuzy
  2. miejsce - Szkoła Podstawowa w Staniszewie

Skład drużyny z Dwójki: Monika Tusk, Piotr Wesołowski, Dominik Kobiela, Paweł Janzen. Drużyny, które zajęły pierwsze miejsca awansowały do półfinału wojewódzkiego.

Wszystkim szkołom uczestniczącym w turnieju gratulujemy sukcesów i postawy fair play w trakcie gry!