^Na górę
 • 1 Edukacja szachowa już w oddziałach przedszkolnych
  W szkole mamy klasę szachową, w której prowadzone są zajęcia z edukacji szachowej. Organizujemy wiele turniejów o zasięgu wojewódzkim, a nawet ogólnopolskim.
 • 2 Zajęcia z języka kaszubskiego i edukacji regionalnej
  Uczniowie szkoły mają możliwość nauki języka kaszubskiego i edukacji regionalnej. W szkole funkcjonuje dziecięcy kaszubski zespół "Słunoszka".
 • 3 Wysokie wyniki w konkursach kuratoryjnych
  Nasi uczniowie szkoły osiągają wysokie wyniki w konkursach kuratoryjnych. W roku szkolnym 2012/2013 jeden z uczniów został laureatem Kuratoryjnego Konkursu z Matematyki, a 4 uczniów zostało finalistami Kuratoryjnego Konkursu z języka polskiego.
 • 4 Szeroka oferta zajęć sportowych
  Oferujemy szeroką ofertę zajęć sportowych: zapasy, koszykówka, piłka nożna, zajęcia na basenie. W roku szkolnym 2012/2013 nasza piłkarska drużyna zajęła I miejsce w Powiatowej Lidze Piłki Nożnej chłopców z klas 4.
 • 5 Wysokie wyniki sprawdzianu dla uczniów klas szóstych
  Od wielu lat możemy poszczycić się wysokimi wynikami sprawdzianu kończącego szkołę podstawową. W roku szkolnym 2012/2013 uzyskaliśmy najwyższy wynik w Gminie Kartuzy.
baner

UWAGA! Ten serwis używa technologii cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na używanie tej technologii.

Zrozumiałem

Na tropach wojennej historii

28 września 2018 r. w Szkole Podstawowej w Grzybnie odbył się I Gminny Konkurs Historyczny poświęcony życiu i działalności Leona Kąkola pod patronatem Burmistrza Gminy Kartuzy. Składał się on z dwóch etapów. Pierwszy etap został przeprowadzony w macierzystych szkołach podstawowych Gminy Kartuzy. Obejmował on napisanie opowiadania o tematyce wojennej z zakresu II wojny światowej i wysłaniu go do organizatora konkursu. Drugi etap przebiegał w miłej atmosferze w Szkole Podstawowej w Grzybnie. Zadaniem 5 osobowych drużyn było przedstawienie scenki teatralnej związanej z II wojną światową oraz rozwiązanie krzyżówki poświęconej życiorysowi patrona szkoły w Grzybnie. Po zaciętej rywalizacji drużyna naszej szkoły zdobyła III miejsce.

Dużym sukcesem dla naszej szkoły okazała się praca pisemna Faustyny Kąkol z klasy VIb nawiązująca do wspomnień rodzinnych z okresu II wojny światowej. Komisja konkursowa wysoko oceniła jej wkład pracy i zaangażowanie w zbieraniu materiałów do jej napisania, przyznając jej wyróżnienie za najlepsze opowiadanie poświęcone losom jej rodziny w czasach okupacji hitlerowskiej. Wszyscy uczniowie startujący w konkursie otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Gminy Kartuzy oraz słodki poczęstunek przygotowany przez organizatora konkursu.

Copyright © 2014. Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach Rights Reserved.


Facebook