^Na górę
 • 1 Edukacja szachowa już w oddziałach przedszkolnych
  W szkole mamy klasę szachową, w której prowadzone są zajęcia z edukacji szachowej. Organizujemy wiele turniejów o zasięgu wojewódzkim, a nawet ogólnopolskim.
 • 2 Zajęcia z języka kaszubskiego i edukacji regionalnej
  Uczniowie szkoły mają możliwość nauki języka kaszubskiego i edukacji regionalnej. W szkole funkcjonuje dziecięcy kaszubski zespół "Słunoszka".
 • 3 Wysokie wyniki w konkursach kuratoryjnych
  Nasi uczniowie szkoły osiągają wysokie wyniki w konkursach kuratoryjnych. W roku szkolnym 2012/2013 jeden z uczniów został laureatem Kuratoryjnego Konkursu z Matematyki, a 4 uczniów zostało finalistami Kuratoryjnego Konkursu z języka polskiego.
 • 4 Szeroka oferta zajęć sportowych
  Oferujemy szeroką ofertę zajęć sportowych: zapasy, koszykówka, piłka nożna, zajęcia na basenie. W roku szkolnym 2012/2013 nasza piłkarska drużyna zajęła I miejsce w Powiatowej Lidze Piłki Nożnej chłopców z klas 4.
 • 5 Wysokie wyniki sprawdzianu dla uczniów klas szóstych
  Od wielu lat możemy poszczycić się wysokimi wynikami sprawdzianu kończącego szkołę podstawową. W roku szkolnym 2012/2013 uzyskaliśmy najwyższy wynik w Gminie Kartuzy.
baner

UWAGA! Ten serwis używa technologii cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na używanie tej technologii.

Zrozumiałem

Przed Świętem Zmarłych

Święto Zmarłych obchodzimy oficjalnie od X wieku. Zwyczaj prawdopodobnie wziął się od wspominania w jednym dniu wszystkich męczenników chrześcijańskich. Święto 1 listopada wprowadzono w Rzymie najprawdopodobniej w 741 roku. W tym dniu odwiedzamy cmentarze, groby bliskich, by je ozdobić, zapalić znicz i chwilę się zadumać nad sensem życia. Jest to z naszej strony oddanie pamięci i szacunku zmarłym.

Tuż przed tym dniem, uczniowie klas VIII wraz z wychowawcami udali się na cmentarz, by oczyścić grób pierwszej kierowniczki szkoły p. Anny Kurian. Zapaliliśmy znicze, przypomnieliśmy sobie działalność szkolną pani Kurian, by w ten sposób oddać jej szacunek.

Spacer cmentarnymi alejkami zachęcał do refleksji i zadumy.

Copyright © 2014. Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach Rights Reserved.


Facebook