Przed Świętem Zmarłych

Święto Zmarłych obchodzimy oficjalnie od X wieku. Zwyczaj prawdopodobnie wziął się od wspominania w jednym dniu wszystkich męczenników chrześcijańskich. Święto 1 listopada wprowadzono w Rzymie najprawdopodobniej w 741 roku. W tym dniu odwiedzamy cmentarze, groby bliskich, by je ozdobić, zapalić znicz i chwilę się zadumać nad sensem życia. Jest to z naszej strony oddanie pamięci i szacunku zmarłym.

Tuż przed tym dniem, uczniowie klas VIII wraz z wychowawcami udali się na cmentarz, by oczyścić grób pierwszej kierowniczki szkoły p. Anny Kurian. Zapaliliśmy znicze, przypomnieliśmy sobie działalność szkolną pani Kurian, by w ten sposób oddać jej szacunek.

Spacer cmentarnymi alejkami zachęcał do refleksji i zadumy.