Oni oddali życie za Ojczyznę

Rok 2018 jest szczególny ze względu na rocznicę jaką obchodzimy, a mianowicie 100 lat temu Polska odzyskała niepodległość. Nasz kraj ma bardzo bogatą i burzliwą historię. Abyśmy mogli dzisiaj żyć w wolnej Polsce, wielu naszych rodaków musiało zginąć w jej obronie, tak jak młodzi poeci nazywani rocznikiem Kolumbów. To właśnie im poświęcona jest gazetka pt. "Poeci Polski Walczącej", która znajduje się na parterze w naszej szkole.

Drodzy uczniowie! Zatrzymajcie się przy niej, przeżyjecie chwile refleksji i zapoznajcie się z ich pięknymi życiorysami, bo jak Kamiński napisał w swojej powieści byli oni jak "kamienie przez Boga rzucone na szaniec".