^Na górę
 • 1 Edukacja szachowa już w oddziałach przedszkolnych
  W szkole mamy klasę szachową, w której prowadzone są zajęcia z edukacji szachowej. Organizujemy wiele turniejów o zasięgu wojewódzkim, a nawet ogólnopolskim.
 • 2 Zajęcia z języka kaszubskiego i edukacji regionalnej
  Uczniowie szkoły mają możliwość nauki języka kaszubskiego i edukacji regionalnej. W szkole funkcjonuje dziecięcy kaszubski zespół "Słunoszka".
 • 3 Wysokie wyniki w konkursach kuratoryjnych
  Nasi uczniowie szkoły osiągają wysokie wyniki w konkursach kuratoryjnych. W roku szkolnym 2012/2013 jeden z uczniów został laureatem Kuratoryjnego Konkursu z Matematyki, a 4 uczniów zostało finalistami Kuratoryjnego Konkursu z języka polskiego.
 • 4 Szeroka oferta zajęć sportowych
  Oferujemy szeroką ofertę zajęć sportowych: zapasy, koszykówka, piłka nożna, zajęcia na basenie. W roku szkolnym 2012/2013 nasza piłkarska drużyna zajęła I miejsce w Powiatowej Lidze Piłki Nożnej chłopców z klas 4.
 • 5 Wysokie wyniki sprawdzianu dla uczniów klas szóstych
  Od wielu lat możemy poszczycić się wysokimi wynikami sprawdzianu kończącego szkołę podstawową. W roku szkolnym 2012/2013 uzyskaliśmy najwyższy wynik w Gminie Kartuzy.
baner

UWAGA! Ten serwis używa technologii cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na używanie tej technologii.

Zrozumiałem

Oni oddali życie za Ojczyznę

Rok 2018 jest szczególny ze względu na rocznicę jaką obchodzimy, a mianowicie 100 lat temu Polska odzyskała niepodległość. Nasz kraj ma bardzo bogatą i burzliwą historię. Abyśmy mogli dzisiaj żyć w wolnej Polsce, wielu naszych rodaków musiało zginąć w jej obronie, tak jak młodzi poeci nazywani rocznikiem Kolumbów. To właśnie im poświęcona jest gazetka pt. "Poeci Polski Walczącej", która znajduje się na parterze w naszej szkole.

Drodzy uczniowie! Zatrzymajcie się przy niej, przeżyjecie chwile refleksji i zapoznajcie się z ich pięknymi życiorysami, bo jak Kamiński napisał w swojej powieści byli oni jak "kamienie przez Boga rzucone na szaniec".

Copyright © 2014. Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach Rights Reserved.


Facebook