^Na górę
 • 1 Edukacja szachowa już w oddziałach przedszkolnych
  W szkole mamy klasę szachową, w której prowadzone są zajęcia z edukacji szachowej. Organizujemy wiele turniejów o zasięgu wojewódzkim, a nawet ogólnopolskim.
 • 2 Zajęcia z języka kaszubskiego i edukacji regionalnej
  Uczniowie szkoły mają możliwość nauki języka kaszubskiego i edukacji regionalnej. W szkole funkcjonuje dziecięcy kaszubski zespół "Słunoszka".
 • 3 Wysokie wyniki w konkursach kuratoryjnych
  Nasi uczniowie szkoły osiągają wysokie wyniki w konkursach kuratoryjnych. W roku szkolnym 2012/2013 jeden z uczniów został laureatem Kuratoryjnego Konkursu z Matematyki, a 4 uczniów zostało finalistami Kuratoryjnego Konkursu z języka polskiego.
 • 4 Szeroka oferta zajęć sportowych
  Oferujemy szeroką ofertę zajęć sportowych: zapasy, koszykówka, piłka nożna, zajęcia na basenie. W roku szkolnym 2012/2013 nasza piłkarska drużyna zajęła I miejsce w Powiatowej Lidze Piłki Nożnej chłopców z klas 4.
 • 5 Wysokie wyniki sprawdzianu dla uczniów klas szóstych
  Od wielu lat możemy poszczycić się wysokimi wynikami sprawdzianu kończącego szkołę podstawową. W roku szkolnym 2012/2013 uzyskaliśmy najwyższy wynik w Gminie Kartuzy.
baner

UWAGA! Ten serwis używa technologii cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na używanie tej technologii.

Zrozumiałem

Wyjście uczniów klas 8 na wystawę historyczną

31 pażdziernika 2018 r. odbyły się zajęcia dydaktyczne w Kartuskim Centrum Kultury z udziałem klas VIIIa i VIIIb oraz VIIa. W trakcie tych zajęć uczniowie obejrzeli wystawę zorganizowaną przez Towarzystwo Upiększania Kartuz pod tytułem "Ojcowie Niepodległości" oraz wysłuchali pogadanki przygotowanej przez Przewodniczącego TUMK pana Kazimierza Socha - Borzestowskiego. Odbudowa państwa polskiego po 123 latach niewoli była wielkim wydarzeniem historycznym dla naszego narodu. Wysiłek wielu pokoleń Polaków, trud i ofiara krwi na frontach I wojny światowej oraz działalność dyplomatyczna doprowadziła do odzyskania niepodległości w 1918 roku. Twórcami tego wielkiego wydarzenia byli "Ojcowie Niepodległości": Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Ignacy Jan Paderewski, Ignacy Daszyński, Wincenty Witos i Wojciech Korfanty. Ich życiorysy i wkład pracy na zawsze zostaną w naszej pamięci.

Copyright © 2014. Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach Rights Reserved.


Facebook