This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
^Na górę
 • 1 Edukacja szachowa już w oddziałach przedszkolnych
  W szkole mamy klasę szachową, w której prowadzone są zajęcia z edukacji szachowej. Organizujemy wiele turniejów o zasięgu wojewódzkim, a nawet ogólnopolskim.
 • 2 Zajęcia z języka kaszubskiego i edukacji regionalnej
  Uczniowie szkoły mają możliwość nauki języka kaszubskiego i edukacji regionalnej. W szkole funkcjonuje dziecięcy kaszubski zespół "Słunoszka".
 • 3 Wysokie wyniki w konkursach kuratoryjnych
  Nasi uczniowie szkoły osiągają wysokie wyniki w konkursach kuratoryjnych. W roku szkolnym 2012/2013 jeden z uczniów został laureatem Kuratoryjnego Konkursu z Matematyki, a 4 uczniów zostało finalistami Kuratoryjnego Konkursu z języka polskiego.
 • 4 Szeroka oferta zajęć sportowych
  Oferujemy szeroką ofertę zajęć sportowych: zapasy, koszykówka, piłka nożna, zajęcia na basenie. W roku szkolnym 2012/2013 nasza piłkarska drużyna zajęła I miejsce w Powiatowej Lidze Piłki Nożnej chłopców z klas 4.
 • 5 Wysokie wyniki sprawdzianu dla uczniów klas szóstych
  Od wielu lat możemy poszczycić się wysokimi wynikami sprawdzianu kończącego szkołę podstawową. W roku szkolnym 2012/2013 uzyskaliśmy najwyższy wynik w Gminie Kartuzy.
baner

UWAGA! Ten serwis używa technologii cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na używanie tej technologii.

Zrozumiałem

Patron szkoły

Nic piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko, co piękne – słowa te, wypowiedziane przez Mikołaja Kopernika, odzwierciedlają wszystko to, co dla polskiego astronoma było najcenniejsze, najgodniejsze podziwu i uznania.
Patron naszej szkoły urodził się 19.02.1473 r. w Toruniu, zaś zmarł 24.05.1543 r. we Fromborku. W latach 1491-1495 studiował w Krakowie, a następnie we Włoszech (Bolonia, Padwa, Ferrara). W 1503 r. doktoryzował się z prawa kanonicznego. Kopernik był prawdziwym dzieckiem renesansu, którego krąg zainteresowań przerastał możliwości niejednego człowieka. Zajmował się m.in.: astronomią, matematyką, prawem, ekonomią, astrologią. Swoich sił próbował także jako lekarz i tłumacz. Jego najważniejsze, a zarazem najbardziej znane dzieło: „O obrotach sfer niebieskich" przedstawiało heliocentryczną wizję Wszechświata, która dokonała przełomu w dotychczasowej wiedzy o świecie. Opublikowany tekst został zadedykowany ówczesnemu papieżowi, jednak pomimo tego Kościół nie odniósł się do niego pozytywnie. W 1616 r. umieszczono go w indeksie ksiąg zakazanych. Przeciwko tezom naszego astronoma wystąpił także Marcin Luter. Na uwagę zasługuje też praktyczna działalność Kopernika w dziedzinie ekonomii- w 1531r. opracował „taryfę chlebową", która ustaliła cenę chleba i sposób jego wypieku w Olsztynie i innych miastach Warmii.

Drodzy uczniowie, wiedzcie, że według patrona naszej szkoły "próżnowaniem" poniża się dary natury, zatem zawsze i wszędzie owocnej pracy!:)

Copyright © 2014. Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach Rights Reserved.


Facebook