Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich

„Bezpirenaulteczeństwo i mobilność dla wszystkich" to międzynarodowy program edukacyjny dla szkół podstawowych, którego celem jest edukowanie dzieci na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym i przyjaznej dla środowiska motoryzacji. Głównym organizatorem akcji jest koncern Renault. W roku szkolnym 2013/2014 trwa już 14 edycja tego programu. Jednym z narzędzi dydaktycznych programu Renault „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich" są pakiety edukacyjne „Droga i Ja".
Zestawy „Droga i Ja" powstały we współpracy z ekspertami z zakresu prewencji, bezpieczeństwa na drodze, ochrony środowiska i nauczania. Mają one na celu wykształcić u dzieci prawidłowe i bezpieczne zachowania na drodze, przyczynić się do lepszego zrozumienia koncepcji mobilności, a nauczycielowi pomóc w prowadzeniu lekcji. Zestawy składają się z dwóch części podzielonych tematycznie: "Bezpieczeństwo dla wszystkich" i "Mobilność dla wszystkich". Każda z części zawiera różne narzędzia dydaktyczne, którymi można się posługiwać bezpośrednio na lekcjach, w dwóch kategoriach wiekowych: od 6 do 9 lat i od 10 do 12 lat. Pakiety „Droga i Ja" zawierają zeszyty ćwiczeń i testy dla uczniów, materiały dydaktyczne dla nauczyciela oraz plakat edukacyjny.

Więcej na temat programu, strefa dla rodziców i dzieci, zabawy interaktywne na stronie: www.bezpieczenstwo.renault.pl.