This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.

Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich

„Bezpirenaulteczeństwo i mobilność dla wszystkich" to międzynarodowy program edukacyjny dla szkół podstawowych, którego celem jest edukowanie dzieci na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym i przyjaznej dla środowiska motoryzacji. Głównym organizatorem akcji jest koncern Renault. W roku szkolnym 2013/2014 trwa już 14 edycja tego programu. Jednym z narzędzi dydaktycznych programu Renault „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich" są pakiety edukacyjne „Droga i Ja".
Zestawy „Droga i Ja" powstały we współpracy z ekspertami z zakresu prewencji, bezpieczeństwa na drodze, ochrony środowiska i nauczania. Mają one na celu wykształcić u dzieci prawidłowe i bezpieczne zachowania na drodze, przyczynić się do lepszego zrozumienia koncepcji mobilności, a nauczycielowi pomóc w prowadzeniu lekcji. Zestawy składają się z dwóch części podzielonych tematycznie: "Bezpieczeństwo dla wszystkich" i "Mobilność dla wszystkich". Każda z części zawiera różne narzędzia dydaktyczne, którymi można się posługiwać bezpośrednio na lekcjach, w dwóch kategoriach wiekowych: od 6 do 9 lat i od 10 do 12 lat. Pakiety „Droga i Ja" zawierają zeszyty ćwiczeń i testy dla uczniów, materiały dydaktyczne dla nauczyciela oraz plakat edukacyjny.

Więcej na temat programu, strefa dla rodziców i dzieci, zabawy interaktywne na stronie: www.bezpieczenstwo.renault.pl.