Ćwiczyć każdy może

Zdobyliśmy tytuł szkoły w ruchu!

Na początku roku szkolnego 2013/2014 nasza szkoła prok szkoly w ruchurzystąpiła do akcji "Ćwiczyć każdy może" pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Po spełnieniu wszystkich zadań i wymagań uzyskaliśmy tytuł "Szkoły w ruchu"!

Gratulujemy wielkiego osiągnięcia!

Zajęcia taneczne

Zajęcia przeprowadzone w dniu 12 marca 2014 r. w klasach 4 "Kształtujemy wytrzymałość ogólną oraz koordynację ruchową przy muzyce. Wzmacniamy siłę nóg". Celem tych zajęć było kształtowanie wytrzymałości ogólnej oraz koordynacji ruchowej i wzmacniania nóg przy muzyce. Taniec wyzwala wiele pozytywnych emocji. Dzieciaki świetnie się bawiły, a jednocześnie rozwijały fizycznie, bo przecież taniec to zdrowie. Poznawały różne kroki taneczne i ćwiczyły poczucie rytmu.

Scenariusz zajęć (pdf, 180kB)

Zajęcia na basenie

4 marca 2014 r. klasy piąte ćwiczyły na basenie ruchy ramion w stylu klasycznym. Jak widać ćwiczyć można wszędzie. Basen to idealne miejsce na "przećwiczenie" całego organizmu. Tego typu lekcje są świetną okazją do praktycznego poznania różnych stylów pływackich, które można wykorzystać podczas wakacji oraz uatrakcyjniają typowe lekcje wychowania fizycznego.

Opinie uczniów:

• Ola - Zajęcia na basenie bardzo mi się podobają, poznałam nowy styl pływania. To świetna atrakcja dla nas.
  • Martyna - Na basenie było bardzo interesująco, poznałyśmy nowy styl pływania, który był troszkę trudny, ale i śmieszny. Bawiłam się świetnie.
  • Amelia - Na basenie było bardzo fajnie. Dzięki nowemu stylowi pływania, nauczyłam się pływać.

Zajęcia przeprowadzone w dniu 04 marca 2014 r. w klasach 5 "Nauczanie ruchów ramion w stylu klasycznym".

Scenariusz zajęć (pdf, 194kB)

Jak przeprowadzić ciekawą lekcję wfu?

Lekcje wychowania fizycznego cieszą się w naszej szkole ogromnym zainteresowaniem, bo przecież sport to samo zdrowie. Uczniowie chętnie biorą w nich udział, dając z siebie podczas ćwiczeń bardzo dużo. Dla dzieciaków ćwiczenia fizyczne nie stanowią żadnego problemu. Lubią sportową rywalizację i wyzwania. Ćwiczą chętnie siatkówkę, koszykówkę, piłkę nożną i wiele innych dyscyplin. Zajęcia przeprowadzone 27 i 28 lutego potwierdzają zamiłowanie dzieci do sportu, gdyż dzięki tym lekcjom, poprawiają sylwetkę, wzmacniają zdrowie, dobrze się bawią w grupie i zdrowo rywalizują. No cóż, sport to zdrowie!

Zajęcia przeprowadzone w dniu 28 lutego 2014 r. w klasie 5b pt. "Dwa ognie usportowione – poruszanie się po boisku".

Scenariusz zajęć (pdf, 150kB)

Zajęcia przeprowadzone w dniu 27 lutego 2014 r. w klasie 4b pt. "Kształtowanie sprawności ogólnej na torze przeszkód".

Scenariusz zajęć (pdf, 152kB)

Szkolny Turniej Tenisa Stołowego

Dnia 28 stycznia w naszej szkole odbył się Turniej Tenisa Stołowego o tytuł „Mistrza Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kartuzach" w czterech kategoriach wiekowych. Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów naszej szkoły, wzbudził wśród zawodników mnóstwo pozytywnych emocji oraz rozbudził ducha rywalizacji. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Oto wyniki turnieju:

Kategoria chłopcy klasy V - VI:

1. miejsce Jan Duda
  2. miejsce Gabriel Hirsz
  3. miejsce Kacper Kulas

Kategoria dziewczęta klasy V - VI:

1. miejsce Zofia Kiedrowska

Kategoria chłopcy klasy I - IV:

1. miejsce Michna Dawid
  2. miejsce Paweł Raczyński
  3. miejsce Krzysztof Mazur

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!

Wyjazd na lodowisko

Korzystając z zimowych ferii, uczniowie naszej szkoły wybrali się 21 stycznia na lodowisko do Hali Olivia w Gdańsku. Co niektórzy, marzyli o wyjeździe już od ponad roku, czyli od ubiegłorocznych ferii zimowych, bowiem jest już tradycją szkoły organizacja wyjazdu na łyżwy właśnie w tym czasie. Na krytym lodowisku w Gdańsku uczniowie i opiekunowie mieli przez godzinę okazję nabywać bądź doskonalić umiejętność jazdy na łyżwach. Niektórzy wjeżdżali na taflę odważnie, a inni robili to trzymając się bandy, żeby mieć się czego chwycić w najgorszym momencie. Nie obyło się bez upadków. Co któryś z ponad 40 - osobowej grupy uczniów przeżył bliskie i niekiedy bolesne "spotkania trzeciego stopnia" z twardą taflą lodu. Na szczęście nikomu nic się nie stało, za to śmiechu i radości było co niemiara. Czas szybko minął, a gdy autobus ruszył w drogę powrotną, niektórzy już pytali się, kiedy znów będzie wyjazd na lodowisko.

W drodze powrotnej nie lada atrakcją było zwiedzanie kościoła i zabudowań klasztoru norbertanek w Żukowie. Marta i Martyna przybliżyły wszystkim historię zakonu norbertanek, a Dawid i Krzysio oprowadzili po kościele dzięki uprzejmości księdza proboszcza. Wszyscy bawili się świetnie i zgodnie twierdzą, że wyjazd okazał się być znakomitym pomysłem na aktywne spędzenie drugiego dnia ferii zimowych.

Międzyszkolny Turniej w zapasach

W listopadzie w naszej szkole odbył się po raz pierwszy Międzyszkolny Turniej w zapasach i mini zapasach. W turnieju udział wzięli zawodnicy w wieku od 8 do 11 lat z uczniowskich klubów sportowych z Kartuz. Walki toczyły się w formule mini zapasów: 2 rundy po 1,5 minuty, a o zwycięstwie decydowało dwukrotne położenie na łopatki lub przewaga punktowa. Dzieci uczestniczące w zawodach jeszcze nigdy nie brały udziału w zawodach i trenują nie więcej niż rok. Pojedynki były bardzo zacięte, dzieci walczyły ambitnie i prezentowały już niezły poziom techniczny.
Wyniki w poszczególnych kategoriach:

kat. 23 kg

kat. 43 kg, dziewczęta

1 miejsce Kuźmitowicz Julia – SP 2 Kartuzy
2 miejsce Brylowska Karolina – SP 2 Kartuzy

Przystąpiliśmy do akcji "Ćwiczyć każdy może"

rok szkoly w ruchuRok szkolny 2013/2014 został przez Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłoszony "Rokiem Szkoły w Ruchu". W związku z tym nasza szkoła przystąpiła do akcji "Ćwiczyć każdy może", której głównym celem jest zwiększenie aktywności ruchowej uczniów, nie tylko na zajęciach wychowania fizycznego oraz prowadzenie zdrowego trybu życia. Więcej o akcji na stronie internetowej http://www.szkolawruchu.men.gov.pl.