This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
^Na górę
 • 1 Edukacja szachowa już w oddziałach przedszkolnych
  W szkole mamy klasę szachową, w której prowadzone są zajęcia z edukacji szachowej. Organizujemy wiele turniejów o zasięgu wojewódzkim, a nawet ogólnopolskim.
 • 2 Zajęcia z języka kaszubskiego i edukacji regionalnej
  Uczniowie szkoły mają możliwość nauki języka kaszubskiego i edukacji regionalnej. W szkole funkcjonuje dziecięcy kaszubski zespół "Słunoszka".
 • 3 Wysokie wyniki w konkursach kuratoryjnych
  Nasi uczniowie szkoły osiągają wysokie wyniki w konkursach kuratoryjnych. W roku szkolnym 2012/2013 jeden z uczniów został laureatem Kuratoryjnego Konkursu z Matematyki, a 4 uczniów zostało finalistami Kuratoryjnego Konkursu z języka polskiego.
 • 4 Szeroka oferta zajęć sportowych
  Oferujemy szeroką ofertę zajęć sportowych: zapasy, koszykówka, piłka nożna, zajęcia na basenie. W roku szkolnym 2012/2013 nasza piłkarska drużyna zajęła I miejsce w Powiatowej Lidze Piłki Nożnej chłopców z klas 4.
 • 5 Wysokie wyniki sprawdzianu dla uczniów klas szóstych
  Od wielu lat możemy poszczycić się wysokimi wynikami sprawdzianu kończącego szkołę podstawową. W roku szkolnym 2012/2013 uzyskaliśmy najwyższy wynik w Gminie Kartuzy.
baner

UWAGA! Ten serwis używa technologii cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na używanie tej technologii.

Zrozumiałem

Program Pajacyk

Woda źródłem życia! - wspomogliśmy Polską Akcję Humanitarną

"Woda – źródłem życia" – pod takim hasłem od marca do czerwca w szkole prowadzono kampanię edukacyjną „Studnia dla Południa - włącz i działaj na rzecz prawa do wody". Kampania prowadzona była w ramach programu "Pajacyk" pod patronatem Polskiej Akcji Humanitarnej (PAH). Celem akcji było:

 • uświadomienie znaczenia wody w życiu codziennym
 • motywowanie do oszczędzania wody
 • ukazanie problemów z dostępem do wody pitnej, na przykładzie krajów afrykańskich Somalii i Sudanu Południowego.

W ramach kampanii prowadzono zajęcia edukacyjne podczas zajęć kółka przyrodniczego, podczas zajęć w świetlicy szkolnej, opublikowano artykuły w gazetce szkolnej. Przeprowadzono także wśród uczniów dobrowolną zbiórkę środków finansowych na budowę ujęć wodnych w Somalii.

Jednym z elementów akcji był szkolny konkurs na pracę plastyczną oraz na prezentację multimedialną. Prace poruszały temat oszczędzania wody, problem dostępu do wody w krajach słabo rozwiniętych, stosowanie wody w przemyśle i gospodarstwach domowych.

W konkursie plastycznym w kategorii klas I – II nagrody otrzymali: Hubert Macholla Ib, Zuzanna Stachowiak IIa, Agata Bielecka IIc; w kategorii klas III – IV nagrody otrzymali: Weronika Apostoł IVa, Izabela Lejkowska i Julita Niciejewska IVa, Zuzanna Jereczek IVb.

Pokaz prezentacji multimedialnych odbył się podczas apeli miesiąca w maju i czerwcu. Autorami zwycięskich prac byli:

 • klasa Va – Krzysztof Wica, Jakub Adamczyk, Szymon Bergański, Amelia Fijałkowska, Weronika Golnau, Mikołaj Janikowski, Aleksandra Makurat, Oliwer Wroniak;
 • klasa Vb – Damian Petta, Kacper Goitowski, Weronika Janikowska, Maksymilian Zarach;
 • klasa VIa – Julian Janicki;
 • klasa VIb – Artur Grądzki;
 • klasa VIc – Jan Duda.

Problem zanieczyszczeń wody oraz dostępu do niej przedstawiliśmy całej społeczności szkolnej podczas Kaszubskiej Majówki w przedstawieniu pt. "Woda – źródłem życia". Aktorami przedstawienia byli uczniowie z klasy IIIb. Słowa piosenki "SOS moja planeta ziemia woła Cię..." długo brzmiała w uszach uczestników festynu.

Woda źródłem życia!

Dnia 21 maja uczniowie z klasy 3b zaprezentowali dzieciom z klas 0 - 3 naszej szkoły przedstawienie „Woda źródłem życia". Występ uświetnili uczniowie z klasy 2c piosenką „Moja planeta". Spektakl powstał w związku z kampanią edukacyjną – „Pajacyk" i miał na celu uświadomienie znaczenia wody w życiu codziennym, ukazanie problemów z dostępem do wody pitnej na przykładzie krajów afrykańskich oraz motywowanie do oszczędzania wody.

Widowisko zainteresowało najmłodszych. Występującym uczniom podziękowano gromkimi brawami!

Program Pajacyk

pajacykProgram "Pajacyk", prowadzony przez fundację Polska Akcja Humanitarna, od kilkunastu lat pomaga niedożywionym dzieciom w Polsce. Fundacja ciągle poszerza obszar swoich działań, by również nieść pomoc głodnym dzieciom w najuboższych regionach świata.

W ramach programu "Pajacyk" finansowane są posiłki dla dzieci w szkołach i w świetlicach. Program przeznaczony jest dla dzieci objętych obowiązkiem szkolnym, które z różnych przyczyn nie są objęte wsparciem ośrodków Pomocy Społecznej w zakresie dożywiania, a takiego wsparcia potrzebują.

Program realizowany jest za pośrednictwem szkół i świetlic środowiskowych, którym przekazywane są środki finansowe na dożywianie, które jest prowadzone podczas trwania roku szkolnego na terenie całego kraju.

Dzięki przystąpieniu szkoły do programu "Pajacyk" w roku szkolnym 2013/2014 15 uczniów naszej szkoły otrzymuje dofinansowanie do posiłków.

Copyright © 2014. Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach Rights Reserved.


Facebook