This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.

Szkoła daje więcej

Ruszają zajęcia z technik szybkiego czytania dla uczniów klas 6

Od dnia 05 maja zaczynają się zajęcia z technik szybkiego czytania dla uczniów z klas 6 według następującego harmonogramu (w spisie podano inicjały uczniów np. Kowalski Jan - inicjał K J):

Grupa 1 – poniedziałek, 12:40 - 15:00

8. K Z (6a)
  9. R M (6a)
  10. S J (6a)

Projekt "Szkoła daje więcej"

Ponad 4 mln zł powędruje do 12 gminnych szkół podstawowych na dodatkowe zajęcia i pomoce naukowe. To efekt projektu "Szkoła daje więcej. Zajęcia rozwijające dla uczniów szkół podstawowych Gminy Kartuzy", który Gmina Kartuzy realizować będzie w latach 2014 - 2015.

Warto podkreślić, że uzyskane wsparcie pochodzi z projektu realizowanego w trybie konkursowym ze środków unijnych Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. To największe dofinansowanie unijne w historii projektów oświatowych w gminie Kartuzy.

Kilka tysięcy dodatkowych godzin przewidziano na zajęcia ogólnorozwojowe m.in. z technik szybkiego czytania. Oprócz tego uczniowie szkół podstawowych będą mieli możliwość wzięcia udziału w dodatkowych zajęciach z j. angielskiego, j. niemieckiego czy gimnastyki korekcyjnej. Zapewniona zostanie również opieka logopedyczna. Dodatkową atrakcją będą zajęcia sportowe rozwijające zainteresowania i pasje. Nie zabraknie też zajęć wspierających umiejętności matematyczne, m.in. poprzez naukę gry w szachy.

To jednak jeszcze nie wszystko. W trakcie realizacji projektu w każdej szkole odbędzie się piknik naukowy z okazji święta nauki. Dodatkowo 144 uczniów wraz z 12 nauczycielami skorzysta z obozów językowych. Na tym nie kończą się dobre wiadomości. Dzięki funduszom unijnym szkoły wzbogaca się także o nowy sprzęt. Każda placówka otrzyma zestaw, w którego skład wejdą: tablica multimedialna, projektor, wizualizer, laptop oraz komputer stacjonarny.

Szkoły wyposażone zostaną także w system ułatwiający prowadzenie zajęć z języków obcych . W jego skład wejdą m. in. zestawy słuchawek z mikrofonem wraz z oprogramowaniem. Zakupione zostaną także inne pomoce dydaktyczne.

Założone grupy w jakich zajęcia będą realizowane w naszej szkole:

• zajęcia rozwijające z języka angielskiego (klasy 6: 4 grupy i klasy 5: 2 grupy)
  • zajęcia rozwijające z języka niemieckiego (klasy 6: 1 grupa, klasy 5: 2 grupy, klasy 4: 2 grupy i klasy 3: 1 grupa)
  • zajęcia rozwijające kompetencje matematyczne poprzez grę w szachy (klasa 5a: 1 grupa, klasy 5b i 5c: 1 grupa i klasy 4: 1 grupa)
  • zajęcia taneczno - ruchowe (klasy 4 - 6)
  • koszykówka chłopców (klasy 4 - 6)
  • siatkówka dziewcząt (klasy 4 - 6)
  • gimnastyka korekcyjna (klasy 1 - 3)
  • doradztwo zawodowe (klasy 1 - 6)
  • zajęcia logopedyczne (klasy 1 - 3)
  • techniki szybkiego czytania (klasy 5 - 6: 6 grup, klasy 3 - 4: 6 grup)