This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.

Twoje dane - twoja sprawa

Uczniowie Dwójki szukali odpowiedzi na pytanie „Jak chronić własne dane?”

Dnia 06 marca uczniowie z klas szóstych wzięli udział w grze miejskiej pt. „Poszukiwanie Pana GIODO" poświęconej ochronie danych osobowych. Pięcioosobowe zespoły dzieci według wyznaczonej wcześniej trasy odwiedzały punkty kontrolne usytuowane w Urzędzie Miejskim, Banku PKO, Powiatowej Komendzie Policji w Kartuzach oraz w szkole. Odwiedzały miejsca odpowiedzialne za gromadzenie i ochronę danych osobowych. Tam rozwiązywały przygotowane wcześniej zadania. Poprzez zabawę, urzędnicy i policjanci zwracali uczniom uwagę na to, jak ważne są nasze dane i w jaki sposób należy je chronić.
Organizatorem gry była Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach, a koordynatorem p. E. Derbich. Akcja jest częścią ogólnopolskiego programu „Twoje dane – twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli".
Organizatorzy gry miejskiej serdecznie dziękują pracownikom Urzędu Miejskiego, Banku PKO oraz Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach za pomoc w realizacji projektu edukacyjnego.

Przystąpiliśmy do programu "Twoje dane - twoja sprawa"

giodoW roku szkolnym 2013/2014 nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Twoje dane - Twoja sprawa", realizowanego przez Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, a skierowanego przede wszystkim do dzieci i młodzieży.

Celem programu jest kształtowanie świadomych i odpowiedzialnych postaw wśród uczniów, związanych z tematyką ochrony danych osobowych i prawem każdego człowieka do prywatności, które w wymiarze politycznym i społecznym staje się fundamentem wolnego społeczeństwa, stanowiące podstawową wartość. Każdy człowiek ma prawo do poznania swoich praw i korzystania z nich!
W ramach programu są przeprowadzane zajęcia na lekcjach (m.in. zajęciach komputerowych, zajęciach z wychowawcą) przez odpowiednio przygotowanych nauczycieli, na których dzieci mogą dowiedzieć się m.in. o prawach, jakie im przysługują, jak unikać zagrożeń związanych z udostępnianiem swoich danych w sieci Internet, czy też uwrażliwić się na poszanowanie praw innych osób.

Więcej informacji o projekcie na stronie www.giodo.gov.pl/giododzieciom.