5 porcji warzyw, owoców lub soku

logo_5_porcji_warzywNasza szkoła po raz drugi bierze udział w ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „5 porcji warzyw, owoców lub soku". Celem programu jest edukacja uczniów na temat kształtowania właściwych nawyków żywieniowych. Program jest odpowiedzią na pojawiające się problemy związane z nieodpowiednia dietą i zbyt niskim poziomem edukacji w tym zakresie.

W naszej szkole program jest realizowany przez nauczycieli klas I - III oraz przez świetlicę szkolną, w formie zajęć lekcyjnych, uatrakcyjnionych ciekawymi materiałami edukacyjnymi. Działania te zostaną podsumowane pod koniec kwietnia 2012 mini-quizem dla uczniów z wiedzy o zdrowym odżywianiu. Program został objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencji Rynku Rolnego, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz wszystkich Wojewódzkich Kuratorów Oświaty.

Więcej na temat programu, strefa dla rodziców i dzieci, zabawy interaktywne na stronie: www.5porcjiwszkole.pl.