^Na górę
 • 1 Edukacja szachowa już w oddziałach przedszkolnych
  W szkole mamy klasę szachową, w której prowadzone są zajęcia z edukacji szachowej. Organizujemy wiele turniejów o zasięgu wojewódzkim, a nawet ogólnopolskim.
 • 2 Zajęcia z języka kaszubskiego i edukacji regionalnej
  Uczniowie szkoły mają możliwość nauki języka kaszubskiego i edukacji regionalnej. W szkole funkcjonuje dziecięcy kaszubski zespół "Słunoszka".
 • 3 Wysokie wyniki w konkursach kuratoryjnych
  Nasi uczniowie szkoły osiągają wysokie wyniki w konkursach kuratoryjnych. W roku szkolnym 2012/2013 jeden z uczniów został laureatem Kuratoryjnego Konkursu z Matematyki, a 4 uczniów zostało finalistami Kuratoryjnego Konkursu z języka polskiego.
 • 4 Szeroka oferta zajęć sportowych
  Oferujemy szeroką ofertę zajęć sportowych: zapasy, koszykówka, piłka nożna, zajęcia na basenie. W roku szkolnym 2012/2013 nasza piłkarska drużyna zajęła I miejsce w Powiatowej Lidze Piłki Nożnej chłopców z klas 4.
 • 5 Wysokie wyniki sprawdzianu dla uczniów klas szóstych
  Od wielu lat możemy poszczycić się wysokimi wynikami sprawdzianu kończącego szkołę podstawową. W roku szkolnym 2012/2013 uzyskaliśmy najwyższy wynik w Gminie Kartuzy.
baner

UWAGA! Ten serwis używa technologii cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na używanie tej technologii.

Zrozumiałem

Czytamy Razem

czytamy razemProgram "Czytamy Razem" jest realizowany w Szkole Podstawowej Nr 2 w Kartuzach od roku 2009. Dzięki pracy wolontariuszy, którymi są nauczycielki: Justyna Adamczyk, Anna Bladowska, Krystyna Gołąbek, Hanna Grzenkowska, Beata Hinc uczniowie czytają dwa razy w tygodniu po 30 minut wybrane książki, czasami są to lektury, książki przyrodnicze, baśnie, legendy. Zajęcia odbywają się w bibliotece szkolnej lub w świetlicy. Do programu wybierani są uczniowie mający trudności z opanowaniem techniki czytania, przebadani w Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej, lub wskazani przez wychowawców. Dzięki systematycznym spotkaniom uczniowie opanowują umiejętność czytania, kształtują swoją wyobraźnię, poszerzają słownictwo, zapamiętują pisownię wyrazów z trudnością ortograficzną, rozwijają także zainteresowania książką jako jedną z możliwości zagospodarowania czasu wolnego. Inicjatorem programu jest Ognisko ZMCH "Polska YMCA" w Gdyni oraz Polskie Towarzystwo Dysleksji. Zasadą programu jest indywidualizacja pracy w parze: dorosły - dziecko. Celem jest charytatywna praca na rzecz dzieci z najbliższego środowiska dla ułatwienia im wejścia w kulturę żywego słowa, poprzez opanowanie umiejętności czytania. W związku z wieloletnią współpracą nasza szkoła otrzymała tytuł szkoły przyjaznej uczniom z dysleksją.

Więcej na temat programu na stronie: www.ptd.edu.pl.

Copyright © 2014. Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach Rights Reserved.


Facebook