This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.

Czytamy Razem

czytamy razemProgram "Czytamy Razem" jest realizowany w Szkole Podstawowej Nr 2 w Kartuzach od roku 2009. Dzięki pracy wolontariuszy, którymi są nauczycielki: Justyna Adamczyk, Anna Bladowska, Krystyna Gołąbek, Hanna Grzenkowska, Beata Hinc uczniowie czytają dwa razy w tygodniu po 30 minut wybrane książki, czasami są to lektury, książki przyrodnicze, baśnie, legendy. Zajęcia odbywają się w bibliotece szkolnej lub w świetlicy. Do programu wybierani są uczniowie mający trudności z opanowaniem techniki czytania, przebadani w Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej, lub wskazani przez wychowawców. Dzięki systematycznym spotkaniom uczniowie opanowują umiejętność czytania, kształtują swoją wyobraźnię, poszerzają słownictwo, zapamiętują pisownię wyrazów z trudnością ortograficzną, rozwijają także zainteresowania książką jako jedną z możliwości zagospodarowania czasu wolnego. Inicjatorem programu jest Ognisko ZMCH "Polska YMCA" w Gdyni oraz Polskie Towarzystwo Dysleksji. Zasadą programu jest indywidualizacja pracy w parze: dorosły - dziecko. Celem jest charytatywna praca na rzecz dzieci z najbliższego środowiska dla ułatwienia im wejścia w kulturę żywego słowa, poprzez opanowanie umiejętności czytania. W związku z wieloletnią współpracą nasza szkoła otrzymała tytuł szkoły przyjaznej uczniom z dysleksją.

Więcej na temat programu na stronie: www.ptd.edu.pl.