This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
^Na górę
 • 1 Edukacja szachowa już w oddziałach przedszkolnych
  W szkole mamy klasę szachową, w której prowadzone są zajęcia z edukacji szachowej. Organizujemy wiele turniejów o zasięgu wojewódzkim, a nawet ogólnopolskim.
 • 2 Zajęcia z języka kaszubskiego i edukacji regionalnej
  Uczniowie szkoły mają możliwość nauki języka kaszubskiego i edukacji regionalnej. W szkole funkcjonuje dziecięcy kaszubski zespół "Słunoszka".
 • 3 Wysokie wyniki w konkursach kuratoryjnych
  Nasi uczniowie szkoły osiągają wysokie wyniki w konkursach kuratoryjnych. W roku szkolnym 2012/2013 jeden z uczniów został laureatem Kuratoryjnego Konkursu z Matematyki, a 4 uczniów zostało finalistami Kuratoryjnego Konkursu z języka polskiego.
 • 4 Szeroka oferta zajęć sportowych
  Oferujemy szeroką ofertę zajęć sportowych: zapasy, koszykówka, piłka nożna, zajęcia na basenie. W roku szkolnym 2012/2013 nasza piłkarska drużyna zajęła I miejsce w Powiatowej Lidze Piłki Nożnej chłopców z klas 4.
 • 5 Wysokie wyniki sprawdzianu dla uczniów klas szóstych
  Od wielu lat możemy poszczycić się wysokimi wynikami sprawdzianu kończącego szkołę podstawową. W roku szkolnym 2012/2013 uzyskaliśmy najwyższy wynik w Gminie Kartuzy.
baner

UWAGA! Ten serwis używa technologii cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na używanie tej technologii.

Zrozumiałem

Kształtowanie kompetencji kluczowych uczniów w regionie poprzez edukację morską

 

Lider projektu: Departament Edukacji i Sportu/Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Partnerzy: Fundacja Navigare Mateusza Kusznierewicza

Projekt „Pomorskie – dobry kurs na edukację. Kształtowanie kompetencji kluczowych uczniów w regionie poprzez edukację morską" realizowany będzie przez dwa lata szkolne 2012/2013 oraz 2013/2014.

Celem głównym projektu jest wyrównanie szans edukacyjnych uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów poprzez realizację programów rozwojowych ukierunkowanych na rozwój kompetencji kluczowych w obszarze edukacji morskiej. Działania systemowe realizowane w ramach projektu pozwolą wpłynąć zarówno na rozwój kompetencji kluczowych uczniów, budowanie poprzez edukację morską tożsamości regionalnej i makroregionalnej, jak i na zmniejszenie barier w rozwoju uczniów związanych z ich statusem i miejscem zamieszkania.

W ramach projektu zostanie opracowany pomorski program edukacji morskiej. Program ma zawierać spójną koncepcję pracy z dziećmi i młodzieżą, której celem powinno być rozbudzenie w młodzieży pasji do żeglarstwa, zainteresowania morzem a jednocześnie rozwój kompetencji kluczowych, zwłaszcza takich jak:

 • matematyczne i podstawowe kompetencje naukowo - techniczne,
 • społeczne i obywatelskie,
 • inicjatywność i przedsiębiorczość,
 • świadomość i ekspresja kulturalna.

Działania skierowane do uczniów szkół podstawowych:

 • dodatkowe zajęcia pozalekcyjne prowadzone metodą projektu w obszarze edukacji morskiej,
 • dodatkowe zajęcia pedagogiczno - psychologiczne oraz doradztwa edukacyjno - zawodowego,
 • warsztaty edukacyjne,
 • praktyczne zajęcia żeglarskie,
 • obozy żeglarskie,
 • edukacyjno - żeglarskie pikniki naukowe.

Założeniem projektu jest powiązanie wiedzy zdobywanej w szkole, z umiejętnościami zdobywanymi w trakcie zajęć praktycznych na wodzie. Projekt dotyczy uczniów klas V. Uczniowie pracując w grupach, posługując się metodą projektową przez cały rok szkolny pod opieką nauczyciela zgłębiają wybrane zagadnienie dotyczące tematyki morskiej. Gromadzą i szeregują wiedzę na dany temat, aby na koniec przedstawić ją w wybranej przez siebie, atrakcyjnej formie.

Projekt jest współfinansowany ze środków Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (Priorytet IX: Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Poddziałania 9.1.2: Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych) i środków budżetu państwa. Całkowita wartość projektu wyniesie 7,85 mln zł. Liderem Partnerstwa będzie Departament Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Projekt będzie realizowany przez dwa lata szkolne 2012/2013 i 2013/2014. Projektem objętych zostanie co najmniej 10 tys. uczniów z minimum 200 szkół podstawowych z obszaru województwa pomorskiego.

Ewa Derbich

Copyright © 2014. Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach Rights Reserved.


Facebook