Jezuicka Akademia Magis

magis„Jezuicka Akademia Magis" , to program nieformalnej edukacji dla dzieci i młodzieży z miast i wsi województwa pomorskiego. Fundacja Magis we współpracy z Edukacyjną Kliniką oraz Centrum Arrupe, działającymi przy Gimnazjum i Liceum Katolickim w Gdyni, rozpoczęła w 2011 roku projekt skierowany do uczniów ze szkół w Gdyni, Wejherowie i Kartuzach. Uczestnicy programu pracują pod kierunkiem nauczycieli i psychologów potrafiących motywować do kreatywnej pracy i nabywania umiejętności niezbędnych do efektywnej nauki. Zespół nauczycieli i wolontariuszy pracuje dzięki wsparciu darczyńców, a w szczególności zaprzyjaźnionej z Centrum, fundacji z Niemiec, która pragnie pozostać anonimowa.
W roku szkolnym 2012/2013, wybrani uczniowie z naszej szkoły, z klasy VIa, VIb i VIc uczestniczą w zajęciach pozalekcyjnych, umożliwiających rozwijanie talentów. Zajęcia odbywać się będą w wymiarze 1 godziny dziennie, po lekcjach, od poniedziałku do czwartku, wg harmonogramu, począwszy od października. Obok regularnych zajęć z przedmiotów humanistycznych, przyrodniczych, matematycznych i języka angielskiego, jeden raz w miesiącu, w ostatnią sobotę miesiąca, uczniowie wezmą udział w spotkaniach warsztatowych, które rozwiną ich pasje i twórcze myślenie. http://www.fundacjamagis.org.pl