^Na górę
 • 1 Edukacja szachowa już w oddziałach przedszkolnych
  W szkole mamy klasę szachową, w której prowadzone są zajęcia z edukacji szachowej. Organizujemy wiele turniejów o zasięgu wojewódzkim, a nawet ogólnopolskim.
 • 2 Zajęcia z języka kaszubskiego i edukacji regionalnej
  Uczniowie szkoły mają możliwość nauki języka kaszubskiego i edukacji regionalnej. W szkole funkcjonuje dziecięcy kaszubski zespół "Słunoszka".
 • 3 Wysokie wyniki w konkursach kuratoryjnych
  Nasi uczniowie szkoły osiągają wysokie wyniki w konkursach kuratoryjnych. W roku szkolnym 2012/2013 jeden z uczniów został laureatem Kuratoryjnego Konkursu z Matematyki, a 4 uczniów zostało finalistami Kuratoryjnego Konkursu z języka polskiego.
 • 4 Szeroka oferta zajęć sportowych
  Oferujemy szeroką ofertę zajęć sportowych: zapasy, koszykówka, piłka nożna, zajęcia na basenie. W roku szkolnym 2012/2013 nasza piłkarska drużyna zajęła I miejsce w Powiatowej Lidze Piłki Nożnej chłopców z klas 4.
 • 5 Wysokie wyniki sprawdzianu dla uczniów klas szóstych
  Od wielu lat możemy poszczycić się wysokimi wynikami sprawdzianu kończącego szkołę podstawową. W roku szkolnym 2012/2013 uzyskaliśmy najwyższy wynik w Gminie Kartuzy.
baner

UWAGA! Ten serwis używa technologii cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na używanie tej technologii.

Zrozumiałem

Jezuicka Akademia Magis

magis„Jezuicka Akademia Magis" , to program nieformalnej edukacji dla dzieci i młodzieży z miast i wsi województwa pomorskiego. Fundacja Magis we współpracy z Edukacyjną Kliniką oraz Centrum Arrupe, działającymi przy Gimnazjum i Liceum Katolickim w Gdyni, rozpoczęła w 2011 roku projekt skierowany do uczniów ze szkół w Gdyni, Wejherowie i Kartuzach. Uczestnicy programu pracują pod kierunkiem nauczycieli i psychologów potrafiących motywować do kreatywnej pracy i nabywania umiejętności niezbędnych do efektywnej nauki. Zespół nauczycieli i wolontariuszy pracuje dzięki wsparciu darczyńców, a w szczególności zaprzyjaźnionej z Centrum, fundacji z Niemiec, która pragnie pozostać anonimowa.
W roku szkolnym 2012/2013, wybrani uczniowie z naszej szkoły, z klasy VIa, VIb i VIc uczestniczą w zajęciach pozalekcyjnych, umożliwiających rozwijanie talentów. Zajęcia odbywać się będą w wymiarze 1 godziny dziennie, po lekcjach, od poniedziałku do czwartku, wg harmonogramu, począwszy od października. Obok regularnych zajęć z przedmiotów humanistycznych, przyrodniczych, matematycznych i języka angielskiego, jeden raz w miesiącu, w ostatnią sobotę miesiąca, uczniowie wezmą udział w spotkaniach warsztatowych, które rozwiną ich pasje i twórcze myślenie. http://www.fundacjamagis.org.pl

Copyright © 2014. Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach Rights Reserved.


Facebook