This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.

Jezuicka Akademia Magis

magis„Jezuicka Akademia Magis" , to program nieformalnej edukacji dla dzieci i młodzieży z miast i wsi województwa pomorskiego. Fundacja Magis we współpracy z Edukacyjną Kliniką oraz Centrum Arrupe, działającymi przy Gimnazjum i Liceum Katolickim w Gdyni, rozpoczęła w 2011 roku projekt skierowany do uczniów ze szkół w Gdyni, Wejherowie i Kartuzach. Uczestnicy programu pracują pod kierunkiem nauczycieli i psychologów potrafiących motywować do kreatywnej pracy i nabywania umiejętności niezbędnych do efektywnej nauki. Zespół nauczycieli i wolontariuszy pracuje dzięki wsparciu darczyńców, a w szczególności zaprzyjaźnionej z Centrum, fundacji z Niemiec, która pragnie pozostać anonimowa.
W roku szkolnym 2012/2013, wybrani uczniowie z naszej szkoły, z klasy VIa, VIb i VIc uczestniczą w zajęciach pozalekcyjnych, umożliwiających rozwijanie talentów. Zajęcia odbywać się będą w wymiarze 1 godziny dziennie, po lekcjach, od poniedziałku do czwartku, wg harmonogramu, począwszy od października. Obok regularnych zajęć z przedmiotów humanistycznych, przyrodniczych, matematycznych i języka angielskiego, jeden raz w miesiącu, w ostatnią sobotę miesiąca, uczniowie wezmą udział w spotkaniach warsztatowych, które rozwiną ich pasje i twórcze myślenie. http://www.fundacjamagis.org.pl