This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.

Owoce w szkole

owoce_w_szkole

Od roku szkolnego 2009/2010 Komisja Europejska uruchomiła program Wspólnej Polityki Rolnej „Owoce w szkole”. Jest on skierowany do uczniów klas I - III szkół podstawowych. Program finansowany jest ze środków pochodzących z budżetu UE oraz środków pochodzących z budżetu krajowego. Nasza szkoła do programu zakwalifikowała się w II półroczu 2010 roku. Głównym celem programu jest zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania towarzyszące o charakterze edukacyjnym realizowane w szkołach podstawowych. W zależności od pory roku nasi uczniowie otrzymują na drugie śniadanie owoce i warzywa przygotowane do bezpośredniego spożycia, wystarczająco rozwinięte, dojrzałe, zdrowe:

• świeże owoce (jabłka, gruszki, truskawki),
• świeże warzywa (marchew, papryka słodka, rzodkiewki),
• soki owocowe, warzywne oraz owocowo – warzywne.

Za jakość owoców i warzyw dostarczanych do szkół podstawowych odpowiedzialny jest zatwierdzony dostawca. W roku szkolnym 2011/2012 za zgodą rodziców z programu ”Owoce w szkole” korzysta 179 uczniów klas I - III. Jesteśmy przekonani, że program przyczyni się do kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych, przekona dzieci , że marchewka, papryka, truskawka, jabłko czy soczek owocowy są równie smaczne i słodkie jak niezdrowe batony, chipsy czy pepsi.

świeże