Mały Mistrz

malymistrzW roku szkolnym 2014 / 2015 nasza szkoła przystąpiła do realizacji ogólnopolskiego programu "Mały Mistrz" współfinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, propagującego aktywną postawę uczniów, a w szczególności mającego na celu:

• poprawę stanu zdrowia, sprawności fizycznej i umiejętności ruchowych uczniów klas I - III;
  • wsparcie nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i wychowania fizycznego w planowaniu i prowadzeniu ciekawych zajęć wychowania fizycznego i edukacji zdrowotnej;
  • promowanie nowych, atrakcyjnych form zajęć ruchowych zgodnych z nową podstawą programową;
  • monitorowanie stanu zdrowia rozwoju fizycznego i sprawności fizycznej uczniów klas I – III szkół podstawowych;
  • określenie preferencji w wyborze aktywności fizycznej uczniów;
  • zachęcenie uczniów do podejmowania nowych form aktywności fizycznej.

Głównym celem programu jest rozbudzenie zainteresowania uczniów różnorodną aktywnością sportową poprzez promowanie nowych atrakcyjnych form zajęć z wychowania fizycznego oraz kształtowanie wśród najmłodszych właściwych nawyków zdrowotnych, które pozytywnie wpłyną na jakość ich życia. Program zakłada też monitorowanie stanu zdrowia, rozwoju fizycznego i sprawności fizycznej uczniów. Opiera się na sześciu blokach sportowych z możliwością poszerzania o pokrewne dziedziny. Są to: Rowerzysta - Turysta, Gimnastyk – Tancerz, Saneczkarz – Narciarz – Łyżwiarz, Piłkarz, Lekkoatleta, Pływak – Wodniak.

Programem zostały objęte klasy pierwsze – Ia, Ib, Ic. Wychowawcy klas p. B. Hinc, p. K. Stankowska i p. K. Brzeska (od grudnia p. J. Jereczek) realizowali w ciągu całego roku szkolnego podczas zajęć edukacyjnych różne sprawności fizyczne:

• uczniowie z klasy Ia zdobyli następujące kategorie: turysta, tancerz, gimnastyk, piłkarz, lekkoatleta, mistrz hulajnogi,
  • uczniowie z klasy Ib zdobyli następujące kategorie: gimnastyk, piłkarz – piłka ręczna, lekkoatleta, mistrz zabaw w ringo, turysta, rowerzysta, mistrz hulajnogi,
  • uczniowie z klasy Ic zdobyli następujące kategorie: turysta, tancerz, gimnastyk, piłkarz, lekkoatleta, mistrz hulajnogi.

Więcej na temat programu na stronie: www.malymistrz.pl.