This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.

Mały Mistrz

malymistrzW roku szkolnym 2014 / 2015 nasza szkoła przystąpiła do realizacji ogólnopolskiego programu "Mały Mistrz" współfinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, propagującego aktywną postawę uczniów, a w szczególności mającego na celu:

• poprawę stanu zdrowia, sprawności fizycznej i umiejętności ruchowych uczniów klas I - III;
  • wsparcie nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i wychowania fizycznego w planowaniu i prowadzeniu ciekawych zajęć wychowania fizycznego i edukacji zdrowotnej;
  • promowanie nowych, atrakcyjnych form zajęć ruchowych zgodnych z nową podstawą programową;
  • monitorowanie stanu zdrowia rozwoju fizycznego i sprawności fizycznej uczniów klas I – III szkół podstawowych;
  • określenie preferencji w wyborze aktywności fizycznej uczniów;
  • zachęcenie uczniów do podejmowania nowych form aktywności fizycznej.

Głównym celem programu jest rozbudzenie zainteresowania uczniów różnorodną aktywnością sportową poprzez promowanie nowych atrakcyjnych form zajęć z wychowania fizycznego oraz kształtowanie wśród najmłodszych właściwych nawyków zdrowotnych, które pozytywnie wpłyną na jakość ich życia. Program zakłada też monitorowanie stanu zdrowia, rozwoju fizycznego i sprawności fizycznej uczniów. Opiera się na sześciu blokach sportowych z możliwością poszerzania o pokrewne dziedziny. Są to: Rowerzysta - Turysta, Gimnastyk – Tancerz, Saneczkarz – Narciarz – Łyżwiarz, Piłkarz, Lekkoatleta, Pływak – Wodniak.

Programem zostały objęte klasy pierwsze – Ia, Ib, Ic. Wychowawcy klas p. B. Hinc, p. K. Stankowska i p. K. Brzeska (od grudnia p. J. Jereczek) realizowali w ciągu całego roku szkolnego podczas zajęć edukacyjnych różne sprawności fizyczne:

• uczniowie z klasy Ia zdobyli następujące kategorie: turysta, tancerz, gimnastyk, piłkarz, lekkoatleta, mistrz hulajnogi,
  • uczniowie z klasy Ib zdobyli następujące kategorie: gimnastyk, piłkarz – piłka ręczna, lekkoatleta, mistrz zabaw w ringo, turysta, rowerzysta, mistrz hulajnogi,
  • uczniowie z klasy Ic zdobyli następujące kategorie: turysta, tancerz, gimnastyk, piłkarz, lekkoatleta, mistrz hulajnogi.

Więcej na temat programu na stronie: www.malymistrz.pl.