This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.

Projekt eTwinning

Współpraca w ramach projektu eTwinning

etwinningW tym roku nasza szkoła przystąpiła do międzynarodowego programu eTwinning (http://www.etwinning.pl) Jest to program unijny wspierający nawiązanie współpracy pomiędzy szkołami z całej Europy. Przy pomocy nowoczesnych technologii informacyjno - komunikacyjnych które na co dzień wykorzystuje nasza szkoła nawiązaliśmy współpracę ze szkołą w zachodniej Hiszpanii. Uczniowie z klas piątych z wielkim zaangażowaniem pracują nad powodzeniem projektu "What’s your favourite food?" - "Jakie są Twoje ulubione potrawy?".
Zgodnie z ustalonym planem, uczniowie realizują kolejne etapy projektu posługując się językiem angielskim. Do tej pory zaprezentowali naszą szkolę oraz siebie samych kolegom z Hiszpanii. Ponadto sami poczytali oraz posłuchali ciekawostek na temat życia codziennego naszych partnerów z projektu. W kolejnych etapach uczniowie podzielą się przepisami na tradycyjne polskie oraz kaszubskie dania oraz ugotują potrawy rekomendowane przez hiszpańskich uczniów.
W trakcie projektu uczniowie rozwijają swoje umiejętności językowe oraz informatyczne. Wykorzystują takie narzędzia jak prezentacje multimedialne oraz narzędzia komunikacyjne takie jak chatroom, forum. Jeśli zajdzie taka potrzeba i chęć ze strony uczniów, będzie miała miejsce również komunikacja przy pomocy Skype. Uczniowie chętnie biorą udział w projekcie, angażują się i czerpią naturalną radość z poznawania świata. Ponadto są świadomi tego, że są częścią Wspólnoty Europejskiej i że warto uczyć się języków obcych. W maju na stronie internetowej szkoły pojawi się efekt końcowy projektu.