^Na górę
 • 1 Edukacja szachowa już w oddziałach przedszkolnych
  W szkole mamy klasę szachową, w której prowadzone są zajęcia z edukacji szachowej. Organizujemy wiele turniejów o zasięgu wojewódzkim, a nawet ogólnopolskim.
 • 2 Zajęcia z języka kaszubskiego i edukacji regionalnej
  Uczniowie szkoły mają możliwość nauki języka kaszubskiego i edukacji regionalnej. W szkole funkcjonuje dziecięcy kaszubski zespół "Słunoszka".
 • 3 Wysokie wyniki w konkursach kuratoryjnych
  Nasi uczniowie szkoły osiągają wysokie wyniki w konkursach kuratoryjnych. W roku szkolnym 2012/2013 jeden z uczniów został laureatem Kuratoryjnego Konkursu z Matematyki, a 4 uczniów zostało finalistami Kuratoryjnego Konkursu z języka polskiego.
 • 4 Szeroka oferta zajęć sportowych
  Oferujemy szeroką ofertę zajęć sportowych: zapasy, koszykówka, piłka nożna, zajęcia na basenie. W roku szkolnym 2012/2013 nasza piłkarska drużyna zajęła I miejsce w Powiatowej Lidze Piłki Nożnej chłopców z klas 4.
 • 5 Wysokie wyniki sprawdzianu dla uczniów klas szóstych
  Od wielu lat możemy poszczycić się wysokimi wynikami sprawdzianu kończącego szkołę podstawową. W roku szkolnym 2012/2013 uzyskaliśmy najwyższy wynik w Gminie Kartuzy.
baner

UWAGA! Ten serwis używa technologii cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na używanie tej technologii.

Zrozumiałem

Projekt eTwinning

Współpraca w ramach projektu eTwinning

etwinningW tym roku nasza szkoła przystąpiła do międzynarodowego programu eTwinning (http://www.etwinning.pl) Jest to program unijny wspierający nawiązanie współpracy pomiędzy szkołami z całej Europy. Przy pomocy nowoczesnych technologii informacyjno - komunikacyjnych które na co dzień wykorzystuje nasza szkoła nawiązaliśmy współpracę ze szkołą w zachodniej Hiszpanii. Uczniowie z klas piątych z wielkim zaangażowaniem pracują nad powodzeniem projektu "What’s your favourite food?" - "Jakie są Twoje ulubione potrawy?".
Zgodnie z ustalonym planem, uczniowie realizują kolejne etapy projektu posługując się językiem angielskim. Do tej pory zaprezentowali naszą szkolę oraz siebie samych kolegom z Hiszpanii. Ponadto sami poczytali oraz posłuchali ciekawostek na temat życia codziennego naszych partnerów z projektu. W kolejnych etapach uczniowie podzielą się przepisami na tradycyjne polskie oraz kaszubskie dania oraz ugotują potrawy rekomendowane przez hiszpańskich uczniów.
W trakcie projektu uczniowie rozwijają swoje umiejętności językowe oraz informatyczne. Wykorzystują takie narzędzia jak prezentacje multimedialne oraz narzędzia komunikacyjne takie jak chatroom, forum. Jeśli zajdzie taka potrzeba i chęć ze strony uczniów, będzie miała miejsce również komunikacja przy pomocy Skype. Uczniowie chętnie biorą udział w projekcie, angażują się i czerpią naturalną radość z poznawania świata. Ponadto są świadomi tego, że są częścią Wspólnoty Europejskiej i że warto uczyć się języków obcych. W maju na stronie internetowej szkoły pojawi się efekt końcowy projektu.

Copyright © 2014. Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach Rights Reserved.


Facebook