Mały Mistrz

malymistrzW bieżącym roku szkolnym nasza szkoła kontynuowała realizację ogólnopolskiego programu "Mały Mistrz" przeznaczonego dla dzieci z klas I – III. Głównym jego celem jest rozbudzenie zainteresowania uczniów różnorodną aktywnością sportową poprzez promowanie nowych atrakcyjnych form zajęć z wychowania fizycznego oraz kształtowanie wśród najmłodszych właściwych nawyków zdrowotnych, które pozytywnie wpłyną na jakość ich życia. Program zakłada też monitorowanie stanu zdrowia, rozwoju fizycznego i sprawności fizycznej uczniów. Opiera się na sześciu blokach sportowych z możliwością poszerzania o pokrewne dziedziny. Są to: Rowerzysta - Turysta, Gimnastyk – Tancerz, Saneczkarz – Narciarz – Łyżwiarz, Piłkarz, Lekkoatleta, Pływak – Wodniak.

"Mały Mistrz" jest realizowany podczas zajęć wychowania fizycznego w klasach pierwszych i drugich.

Więcej na temat programu na stronie: www.malymistrz.pl.