This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
^Na górę
 • 1 Edukacja szachowa już w oddziałach przedszkolnych
  W szkole mamy klasę szachową, w której prowadzone są zajęcia z edukacji szachowej. Organizujemy wiele turniejów o zasięgu wojewódzkim, a nawet ogólnopolskim.
 • 2 Zajęcia z języka kaszubskiego i edukacji regionalnej
  Uczniowie szkoły mają możliwość nauki języka kaszubskiego i edukacji regionalnej. W szkole funkcjonuje dziecięcy kaszubski zespół "Słunoszka".
 • 3 Wysokie wyniki w konkursach kuratoryjnych
  Nasi uczniowie szkoły osiągają wysokie wyniki w konkursach kuratoryjnych. W roku szkolnym 2012/2013 jeden z uczniów został laureatem Kuratoryjnego Konkursu z Matematyki, a 4 uczniów zostało finalistami Kuratoryjnego Konkursu z języka polskiego.
 • 4 Szeroka oferta zajęć sportowych
  Oferujemy szeroką ofertę zajęć sportowych: zapasy, koszykówka, piłka nożna, zajęcia na basenie. W roku szkolnym 2012/2013 nasza piłkarska drużyna zajęła I miejsce w Powiatowej Lidze Piłki Nożnej chłopców z klas 4.
 • 5 Wysokie wyniki sprawdzianu dla uczniów klas szóstych
  Od wielu lat możemy poszczycić się wysokimi wynikami sprawdzianu kończącego szkołę podstawową. W roku szkolnym 2012/2013 uzyskaliśmy najwyższy wynik w Gminie Kartuzy.
baner

UWAGA! Ten serwis używa technologii cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na używanie tej technologii.

Zrozumiałem

Bezpieczna +

"Jestem bezpieczny na drodze" – projekt realizowany przez szkołę w ramach programu Bezpieczna +

Bezpieczeństwo uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach jest jednym z najważniejszych priorytetów szkoły. Od listopada klasy czwarte i piąte realizowały projekt Bezpieczna + „Jestem bezpieczny na drodze”. Głównym celem programu było kształtowanie umiejętności odpowiedniego zachowania w różnych sytuacjach, jakie napotyka dziecko w czasie drogi do szkoły. Pod czujnym okiem instruktorów uczniowie zdobywali wiedzę z zakresu ruchu drogowego oraz z praktycznej jazdy na rowerze. W ramach projektu odbyły się też spotkania z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji i Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Kartuzach. Uczniowie nie tylko poszerzyli swoje wiadomości, ale również uświadomili sobie, jak ważny jest zawód policjanta i strażaka. Na zakończenie projektu przeprowadzono zajęcia dotyczące udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej z wykwalifikowanym ratownikiem medyczny.

Dzięki uczestnictwu w projekcie szkoła została doposażona w tablicę interaktywną, projektor i laptop oraz nowe przeszkody do rowerowego toru przeszkód. Jednak najważniejsze są efekty przeprowadzonych zajęć, w postaci dobrego przygotowania dzieci do bezpiecznego zachowania się w ruchu drogowym, zaszczepienia wewnętrznej potrzeby poszanowania przepisów i przekonania, że na drodze szczególnie musimy kierować się rozwagą.

Projekt Bezpieczna+ "Mali ratownicy są już wśród nas!"

W ramach realizowanego projektu Bezpieczna + uczniowie klas IV i V wzięli udział w ostatnich już zajęciach z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, przeprowadzonych przez ratownika medycznego p. Marka Martynę. Uczniowie dowiedzieli się jak istotne są pierwsze chwile w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia oraz, jak należy się w takiej sytuacji zachować. Następnie przeszli krótki kurs profesjonalnego wzywania pomocy oraz rzetelnego przekazywania informacji dotyczących nieszczęśliwego zdarzenia. Pod czujnym okiem specjalisty, każdy z uczestników mógł wykorzystać zdobyte informacje podczas ćwiczeń z użyciem fantomów.

Wszyscy z prawdziwym zaangażowaniem przystępowali do zajęć, motywowani faktem, iż wiedza o tym, jak należy nieść pomoc, może uratować czyjeś życie...

Realizujemy projekt "Jestem bezpieczny na drodze" (trzecie spotkanie)

W sobotę 28 listopada w ramach projektu "Bezpieczna +" odbyły się kolejne, ciekawe zajęcia dla uczniów klas czwartych i piątych. Tym razem odwiedziliśmy Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach. Ogniomistrz Adam Skrzypkowski opowiadał nam o swojej pracy, zapoznał z rodzajami pożarów i zademonstrował nam sprzęt gaśniczy. Zdał nam również relacje z niektórych akcji strażackich, w których brał udział. Mieliśmy możliwość obejrzenia wozów strażackich oraz sprzętu jakim dysponuje straż. Dzięki tej wizycie poszerzyliśmy nasze wiadomości dotyczące zachowania w czasie pożaru oraz uświadomiliśmy sobie, jak ważny jest zawód strażaka.

Realizujemy projekt "Jestem bezpieczny na drodze" (drugie spotkanie)

Nasza szkoła realizuje projekt "Jestem bezpieczny na drodze" w ramach programu "Bezpieczna+". Głównym celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa uczniów nie tylko w szkole, ale i poza nią.

21 listopada odbyło się spotkanie z panią Beatą Kurek z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach na temat "Bezpieczeństwo na drodze". Celem zajęć było: poznanie zasad prawidłowego zachowania się w różnych sytuacjach życiowych, zwrócenie uwagi na przestrzeganie ustalonych przepisów i zasad bezpieczeństwa zarówno przez pojazdy, jak i pieszych - korzystanie z pasów i świateł, zachęcenie do rozmów na temat prawidłowego zachowania się w szkole, w domu, na ulicy. Uczniowie czynnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali pytania, dzielili się swoimi spostrzeżeniami, a za dobre odpowiedzi otrzymali odblaski w kształcie kropelki. Pod czujnym okiem instruktorów przeprowadzono zajęcia z praktycznej jazdy na rowerze. Do pokonania było sześć elementów toru przeszkód o bardzo ciekawych nazwach: tarka, pochylnia, żmijka, slalom, równoważnia i rynienka.

Wszystkim startującym dziękujemy za udział i gratulujemy wspaniałych umiejętności!

W najbliższym czasie uczniowie wezmą udział spotkaniu ze strażakami w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach. O naszej wyprawie przeczytacie wkrótce…

Realizujemy projekt "Jestem bezpieczny na drodze" (pierwsze spotkanie)

Bezpieczeństwo uczniów jest jednym z najważniejszych priorytetów naszej szkoły. Od listopada realizujemy projekt Bezpieczna + "Jestem bezpieczny na drodze". Programem zostały objęte klasy czwarte i piąte. Podczas zajęć uczniowie zdobywają wiedzę z zakresu ruchu drogowego i praktycznej jazdy na rowerze. Również odbędą się cykle spotkań z przedstawicielami Policji i Straży Pożarnej. Nasi uczniowie w trakcie projektu zdobędą umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zobaczcie zdjęcia z pierwszych zajęć.

Copyright © 2014. Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach Rights Reserved.


Facebook