Program edukacyjny "Wybieram Wodę"

wybieram wodeOgólnopolski program edukacyjny "Wybieram wodę" to inicjatywa Polskiego Towarzystwa Dietetyki oraz Instytutu Promocji Zdrowia i Dietoterapii. Działania programu zwracają szczególną uwagę na to, jak ważną rolę w zachowaniu zdrowia odgrywa prawidłowe nawodnienie organizmu.

Warto również podkreślić fakt, że w krajach europejskich rocznie przypada średnio trzy razy więcej wód powierzchniowych na jednego mieszkańca niż w Polsce, stąd wiedza dotycząca racjonalnego gospodarowania wodą powinna być szeroko popularyzowana w naszym kraju. Dlatego też ważnym elementem projektu jest promocja ochrony naturalnych zasobów wodnych, które chronią nas przed deficytem niezbędnego składnika diety. Program "Wybieram wodę" ma na celu promocję korzyści płynących z picia wody, zarówno wodociągowej, jak i butelkowanej. Edukacja z zakresu prawidłowego nawodnienia organizmu prowadzona również będzie w kontekście prawidłowo zbilansowanej diety. Co więcej, działania w ramach programu podkreślają rolę wody nie tylko w zachowaniu zdrowia, ale także w środowisku, gospodarce, przemyśle i rolnictwie. Z uwagi na potrzebę ochrony naturalnych zasobów wodnych, jednym z kluczowych zadań projektu jest propagowanie racjonalnego gospodarowania wodą i jej oszczędzania. W ramach projektu uruchomiona została strona internetowa, która stanowi multimedialną platformę edukacyjno - informacyjną wraz z panelem do rejestracji szkół biorących udział w programie.

Na koniec roku szkolnego 2015 / 2016 nasza szkoła uzyskała certyfikat uczestnictwa w programie.

Więcej na temat programu na stronie www.wybieramwode.pl.