Utworzenie dodatkowych miejsc przedszkolnych

Spektakl "Legenda o czarodziejskim młynku"

Dnia 20 czerwca 2018 roku w Ośrodku Wychowania Przedszkolnego gościliśmy Teatr „Narwal” z Białegostoku, który zaprezentował nam „Legendę o czarodziejskim młynku”. Aktorzy przedstawili nam piękną, polską legendę o tym, jak można zmienić zło w dobro. Tradycyjne polskie kukły i aktorzy żywego planu zatańczyli do akompaniamentu oberka i kujawiaka. Ten, kto uważnie słuchał, usłyszał dźwięk młynka, który ponoć po dziś dzień leży na dnie Bałtyku i mieli czarodziejską sól. Przedszkolakom bardzo podobał się spektakl!

Spektakl "Witaminki Ewelinki"

W dniu 8 maja 2018 roku już po raz kolejny w naszym przedszkolu odbył się ciekawy spektakl pod tytułem "Witaminki Ewelinki" w wykonaniu grupy teatralnej Narwal. Opowiadał on o zasadach zdrowego odżywiania oraz o prowadzeniu zdrowego trybu życia. Dzieci w interesujący sposób usłyszały o witaminkach i ich zdrowotnych właściwościach. Nie zabrakło też scen, w których pomogły pomóc głównym bohaterom w nakłonieniu niesfornej Ewelinki do zdrowego jedzenia. Spektakl wyróżniał rymowany tekst oraz piękna scenografia. Przedszkolaki z ogromnym zaciekawieniem oglądały przedstawienie i uczestniczyły w nim. Z niecierpliwością oczekujemy na kolejne spotkanie z aktorami teatru Narwal.

Szukamy wiosny z grupą teatralną Narwal

We wtorek 24 kwietnia 2018 r. dzieci z Ośrodka Wychowania Przedszkolnego Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach obejrzały spektakl pt. "Wróbelek Felek na tropach wiosny" w wykonaniu teatru Narwal z Białegostoku. Dzieci z dużym zaangażowaniem oglądały przedstawienie, w którym wróbelek Felek przekonał upartego Karolka do wyjścia na dwór. Karolek był chłopcem, który nie wychodził z domu ponieważ był pochłonięty graniem na komputerze. Dzięki Felkowi chłopiec postanowił to zmienić i wyruszyć z wróbelkiem w wiosenną podróż. Przedszkolaki razem z bohaterami odkrywały pierwsze oznaki wiosny i zobaczyły jak ciekawie można spędzić czas na świeżym powietrzu. Spektakl przyniósł dzieciom wiele radości.

Spektakl "Śmingusek – Dyngusek"

W dniu 27 marca 2018 r. w Ośrodku Wychowania Przedszkolnego Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach gościli aktorzy Teatru Narwal z Białegostoku. Tym razem wystawili bajkę pod tytułem „Śmingusek – Dyngusek”. Aktorzy w ciekawy sposób przybliżyli małym widzom zwyczaje związane ze Świętami Wielkanocnymi. Ukazali historie małego króliczka, który urodził się błękitny. Inne zwierzęta żyjące razem z nim na farmie wciąż wypytywały go, dlaczego tak dziwnie wygląda oraz wyśmiewały się z niego. Jedynie krowa Mela, która przeżyła niejedną wiosnę wiedziała, że króliczek błękitek jest wyjątkowy. W wkrótce się okazało, że był Wielkanocnym Króliczkiem i razem z właścicielką wesołej farmy przygotowywali tegoroczne święta. Przedstawienie bardzo podobało się naszym wychowankom. Dzieci w wesoły sposób poznały życie na wsi oraz polską tradycję obchodzenia świąt Wielkanocnych w różnych zakątkach naszego kraju.

Przedstawienie bardzo podobało się naszym przedszkolakom, czego dowodem były emocje na ich twarzach, śmiech, skupienie oraz gromkie brawa na koniec spektaklu.

Spektakl "Lisek Urwisek"

14 marca Ośrodek Wychowania Przedszkolnego odwiedzili aktorzy z Teatru „Narwal” z Białegostoku. Aktorzy przedstawili dzieciom pełną humoru, ale również pouczającą sztukę na temat prawdy i kłamstwa – „Lisek Urwisek”. W przedstawieniu ukazana została historia chłopca, który nie potrafił powstrzymać się od ciągłego kłamania, przez co pewnego dnia niespodziewanie wyrosła mu lisia kita. Zwierzątka leśne uświadomiły chłopca, że powodem tej przemiany były kłamstwa. Odtąd stał się liskiem urwiskiem i bardzo źle się z tym czuł. Wszystko jednak skończyło się dobrze, gdyż mały kłamczuch przyznał się do swojej wady. Przeprosił bliskich i zrozumiał, że oszukując, rani się tych, którzy nas kochają. Przedstawienie bardzo podobało się naszym przedszkolakom czego dowodem były emocje na ich twarzach, śmiech, skupienie oraz gromkie brawa na koniec spektaklu.