^Na górę
 • 1 Edukacja szachowa już w oddziałach przedszkolnych
  W szkole mamy klasę szachową, w której prowadzone są zajęcia z edukacji szachowej. Organizujemy wiele turniejów o zasięgu wojewódzkim, a nawet ogólnopolskim.
 • 2 Zajęcia z języka kaszubskiego i edukacji regionalnej
  Uczniowie szkoły mają możliwość nauki języka kaszubskiego i edukacji regionalnej. W szkole funkcjonuje dziecięcy kaszubski zespół "Słunoszka".
 • 3 Wysokie wyniki w konkursach kuratoryjnych
  Nasi uczniowie szkoły osiągają wysokie wyniki w konkursach kuratoryjnych. W roku szkolnym 2012/2013 jeden z uczniów został laureatem Kuratoryjnego Konkursu z Matematyki, a 4 uczniów zostało finalistami Kuratoryjnego Konkursu z języka polskiego.
 • 4 Szeroka oferta zajęć sportowych
  Oferujemy szeroką ofertę zajęć sportowych: zapasy, koszykówka, piłka nożna, zajęcia na basenie. W roku szkolnym 2012/2013 nasza piłkarska drużyna zajęła I miejsce w Powiatowej Lidze Piłki Nożnej chłopców z klas 4.
 • 5 Wysokie wyniki sprawdzianu dla uczniów klas szóstych
  Od wielu lat możemy poszczycić się wysokimi wynikami sprawdzianu kończącego szkołę podstawową. W roku szkolnym 2012/2013 uzyskaliśmy najwyższy wynik w Gminie Kartuzy.
baner

UWAGA! Ten serwis używa technologii cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na używanie tej technologii.

Zrozumiałem

Utworzenie dodatkowych miejsc przedszkolnych

Szukamy wiosny z grupą teatralną Narwal

We wtorek 24 kwietnia 2018 r. dzieci z Ośrodka Wychowania Przedszkolnego Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach obejrzały spektakl pt. "Wróbelek Felek na tropach wiosny" w wykonaniu teatru Narwal z Białegostoku. Dzieci z dużym zaangażowaniem oglądały przedstawienie, w którym wróbelek Felek przekonał upartego Karolka do wyjścia na dwór. Karolek był chłopcem, który nie wychodził z domu ponieważ był pochłonięty graniem na komputerze. Dzięki Felkowi chłopiec postanowił to zmienić i wyruszyć z wróbelkiem w wiosenną podróż. Przedszkolaki razem z bohaterami odkrywały pierwsze oznaki wiosny i zobaczyły jak ciekawie można spędzić czas na świeżym powietrzu. Spektakl przyniósł dzieciom wiele radości.

Spektakl "Śmingusek – Dyngusek"

W dniu 27 marca 2018 r. w Ośrodku Wychowania Przedszkolnego Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach gościli aktorzy Teatru Narwal z Białegostoku. Tym razem wystawili bajkę pod tytułem „Śmingusek – Dyngusek”. Aktorzy w ciekawy sposób przybliżyli małym widzom zwyczaje związane ze Świętami Wielkanocnymi. Ukazali historie małego króliczka, który urodził się błękitny. Inne zwierzęta żyjące razem z nim na farmie wciąż wypytywały go, dlaczego tak dziwnie wygląda oraz wyśmiewały się z niego. Jedynie krowa Mela, która przeżyła niejedną wiosnę wiedziała, że króliczek błękitek jest wyjątkowy. W wkrótce się okazało, że był Wielkanocnym Króliczkiem i razem z właścicielką wesołej farmy przygotowywali tegoroczne święta. Przedstawienie bardzo podobało się naszym wychowankom. Dzieci w wesoły sposób poznały życie na wsi oraz polską tradycję obchodzenia świąt Wielkanocnych w różnych zakątkach naszego kraju.

Przedstawienie bardzo podobało się naszym przedszkolakom, czego dowodem były emocje na ich twarzach, śmiech, skupienie oraz gromkie brawa na koniec spektaklu.

Spektakl "Lisek Urwisek"

14 marca Ośrodek Wychowania Przedszkolnego odwiedzili aktorzy z Teatru „Narwal” z Białegostoku. Aktorzy przedstawili dzieciom pełną humoru, ale również pouczającą sztukę na temat prawdy i kłamstwa – „Lisek Urwisek”. W przedstawieniu ukazana została historia chłopca, który nie potrafił powstrzymać się od ciągłego kłamania, przez co pewnego dnia niespodziewanie wyrosła mu lisia kita. Zwierzątka leśne uświadomiły chłopca, że powodem tej przemiany były kłamstwa. Odtąd stał się liskiem urwiskiem i bardzo źle się z tym czuł. Wszystko jednak skończyło się dobrze, gdyż mały kłamczuch przyznał się do swojej wady. Przeprosił bliskich i zrozumiał, że oszukując, rani się tych, którzy nas kochają. Przedstawienie bardzo podobało się naszym przedszkolakom czego dowodem były emocje na ich twarzach, śmiech, skupienie oraz gromkie brawa na koniec spektaklu.

Spektakl „O królu, który bardzo cierpiał z bólu”

Dnia 27 lutego naszych najmłodszych uczniów odwiedził objazdowy teatr Narwal z przedstawieniem pt. "O królu, który bardzo cierpiał z bólu". Aktorzy w bardzo zabawny sposób przedstawili nam historię władcy, który nie jadł niczego poza słodką czekoladą. Taki styl odżywiania doprowadził go do opłakanych skutków - bólu zęba. Na nic zdały się bogactwa głównego bohatera i złoto z królewskiego skarbca. Ząb bolał i bolał. Dopiero pomoc dentysty okazała się zbawienna. Lekarzy wyleczył chory ząb, zakazał jedzenia słodyczy i zalecił zmianę diety. Dzięki przedstawieniu dzieci przypomniały sobie o tym, że tylko pielęgnacja i odpowiednia dieta sprawi, że nasze zęby będą ładne i zdrowe, a już na pewno nie będą nas bolały.

Była to bardzo pouczająca lekcja zdrowego stylu życia.

Zajęcia z robotyki w oddziałach przedszkolnych

Copyright © 2014. Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach Rights Reserved.


Facebook