This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
^Na górę
 • 1 Edukacja szachowa już w oddziałach przedszkolnych
  W szkole mamy klasę szachową, w której prowadzone są zajęcia z edukacji szachowej. Organizujemy wiele turniejów o zasięgu wojewódzkim, a nawet ogólnopolskim.
 • 2 Zajęcia z języka kaszubskiego i edukacji regionalnej
  Uczniowie szkoły mają możliwość nauki języka kaszubskiego i edukacji regionalnej. W szkole funkcjonuje dziecięcy kaszubski zespół "Słunoszka".
 • 3 Wysokie wyniki w konkursach kuratoryjnych
  Nasi uczniowie szkoły osiągają wysokie wyniki w konkursach kuratoryjnych. W roku szkolnym 2012/2013 jeden z uczniów został laureatem Kuratoryjnego Konkursu z Matematyki, a 4 uczniów zostało finalistami Kuratoryjnego Konkursu z języka polskiego.
 • 4 Szeroka oferta zajęć sportowych
  Oferujemy szeroką ofertę zajęć sportowych: zapasy, koszykówka, piłka nożna, zajęcia na basenie. W roku szkolnym 2012/2013 nasza piłkarska drużyna zajęła I miejsce w Powiatowej Lidze Piłki Nożnej chłopców z klas 4.
 • 5 Wysokie wyniki sprawdzianu dla uczniów klas szóstych
  Od wielu lat możemy poszczycić się wysokimi wynikami sprawdzianu kończącego szkołę podstawową. W roku szkolnym 2012/2013 uzyskaliśmy najwyższy wynik w Gminie Kartuzy.
baner

UWAGA! Ten serwis używa technologii cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na używanie tej technologii.

Zrozumiałem

Erasmus +

Erasmus +

Wygraliśmy w konkursie projektów ERASMUS + 2018!

Szkoła Podstawowa Nr 2 w Kartuzach wzięła udział w konkursie projektów ERASMUS + 2018 w ramach akcji Mobilność Kadry Edukacji Szkolnej. Projekt został napisany przez dyrekcję szkoły. Jego koordynatorem jest pan Piotr Kloczkowski. Nadmienić należy, że na 740 wniosków projekt zajął 51 miejsce. Jest to bardzo wysoki wynik.

Nadrzędnym celem projektu "Nowoczesna edukacja nauczycieli kluczem do sukcesu młodych Europejczyków" jest wzmocnienie profesjonalnego profilu nauczycieli placówki. Mimo bardzo dobrych wyników uczniów w sprawdzianach, konkursach, egzaminach, szkoła jest świadoma tego, że potrzebuje nowoczesnej kadry otwartej na Europę. Tylko taka kadra będzie w stanie odpowiednio oddziaływać na uczniów poszukujących wiedzy i konkretnych wzorców do naśladowania. Mobilności kadry mają na celu wdrażanie nowoczesnych metod nauczania.

Udział nauczycieli w szeregu kursach metodycznych i językowych ma na celu: efektywny rozwój zawodowy poprzez podnoszenie własnych umiejętności, poznanie metod, które zwiększą aktywność uczniów, poznanie systemów edukacji w innych krajach oraz metod zarządzania.

Przez realizację tego projektu szkoła zamierza również przygotować się do podjęcia aktywności w programie Erasmus + KA2 „Partnerstwa strategiczne”. Udział nauczycieli w szkoleniach przyczyni się do zwiększenia kompetencji kadry pedagogicznej, zaangażowanej w realizację projektów w kolejnych latach, co ułatwi rozpoczęcie współpracy między szkołami europejskimi szkołami partnerskimi.

W ramach projektu proponuje się następujące mobilności:

 • Kursy językowe przygotowujące nauczycieli do nawiązania efektywnej współpracy z innymi instytucjami oświatowymi w ramach programów Erasmus+ Akcja k2 oraz eTwinning, a także do wdrażania elementów CLIL podczas zajęć wychowania przedszkolnego oraz edukacji wczesnoszkolnej. Opiekun Dziecięcego Zespołu Regionalnego „Słunószka” poprzez kurs przygotuje się językowo do wyjazdów z zespołem w celu promowania szkoły oraz kultury i tradycji Kaszub.
 • Kursy metodyczne dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej posłużą poznaniu ciekawych form pracy z najmłodszymi uczniami.
 • Szkolenie rozwijające kompetencje nauczycieli w zakresie nauki robotyki i nauki programowania.
 • Indywidualny wyjazd dyrektora szkoły na kurs rozwijający umiejętności menadżerskie z zakresu zarządzania szkołą jak i sprawnego kierowania realizacja projektów unijnych. Nawiązanie kontaktów międzynarodowych przyczyni się do poszerzania możliwości współpracy z konkretnymi partnerami strategicznymi umożliwiając nauczycielom wzięcie udziału w kolejnych działaniach w przyszłych projektach opartych na akcji KA1 job shadowing czy short term teaching assignament.

Powyższe działania przyczynia się do spełnienia zdiagnozowanych potrzeb szkoły, a mianowicie:

 • Szkoła będzie mogła zapewnić uczniom wyższą niż obecnie jakość nauczania poprzez wykorzystanie przez nauczycieli innowacyjnych metod oraz technologii informacyjno – komunikacyjnych.
 • W zakresie współpracy międzynarodowej rozwijanie umiejętności językowych nauczycieli umożliwi im aktywniejszy udział w szkoleniach metodycznych. Posługiwanie się językiem obcym w stopniu komunikatywnym pozwoli im na podejmowanie nowych wyzwań, takich jak umożliwienie uczniom udziału w projektach e Twinning, Erasmus+.
 • Poszczególne mobilności zostaną rozłożone w czasie, zgodnie z potrzebami szkoły, nauczycieli biorących udział w projekcie oraz harmonogramem poszczególnych kursów. Wszystkie zaplanowane mobilności edukacyjne przyczynia się do stworzenia środowiska sprzyjającego twórczemu rozwojowi ucznia jako obywatela nowoczesnej Europy.
Copyright © 2014. Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach Rights Reserved.


Facebook