^Na górę
 • 1 Edukacja szachowa już w oddziałach przedszkolnych
  W szkole mamy klasę szachową, w której prowadzone są zajęcia z edukacji szachowej. Organizujemy wiele turniejów o zasięgu wojewódzkim, a nawet ogólnopolskim.
 • 2 Zajęcia z języka kaszubskiego i edukacji regionalnej
  Uczniowie szkoły mają możliwość nauki języka kaszubskiego i edukacji regionalnej. W szkole funkcjonuje dziecięcy kaszubski zespół "Słunoszka".
 • 3 Wysokie wyniki w konkursach kuratoryjnych
  Nasi uczniowie szkoły osiągają wysokie wyniki w konkursach kuratoryjnych. W roku szkolnym 2012/2013 jeden z uczniów został laureatem Kuratoryjnego Konkursu z Matematyki, a 4 uczniów zostało finalistami Kuratoryjnego Konkursu z języka polskiego.
 • 4 Szeroka oferta zajęć sportowych
  Oferujemy szeroką ofertę zajęć sportowych: zapasy, koszykówka, piłka nożna, zajęcia na basenie. W roku szkolnym 2012/2013 nasza piłkarska drużyna zajęła I miejsce w Powiatowej Lidze Piłki Nożnej chłopców z klas 4.
 • 5 Wysokie wyniki sprawdzianu dla uczniów klas szóstych
  Od wielu lat możemy poszczycić się wysokimi wynikami sprawdzianu kończącego szkołę podstawową. W roku szkolnym 2012/2013 uzyskaliśmy najwyższy wynik w Gminie Kartuzy.
baner

UWAGA! Ten serwis używa technologii cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na używanie tej technologii.

Zrozumiałem

Biblioteka szkolna

Biblioteka w roku szkolnym 2018 / 2019 otwarta jest w godzinach:

 • Poniedziałek 800 – 1430
 • Wtorek 800 – 1430
 • Środa 940 – 1440
 • Czwartek 845 – 1445
 • Piątek 800 – 1240 i 1325 – 1445

Serdecznie zapraszamy do korzystania z naszego księgozbioru, który, wzbogacił się o kilkaset nowości książkowych. Od książeczek dla najmłodszych ze specjalną dużą czcionką, przez reportaże podróżnicze, powieści obyczajowe i fantastyczne, opowiadania o zwierzętach, po biografie sportowców i książki kucharskie dla dzieci – ponad 400 nowych tytułów. Dostępność poszukiwanego tytułu można sprawdzić nie ruszając się z domu, dzięki katalogowi online, do którego link znajduje się na stronie internetowej naszej szkoły.

Biblioteka to również miejsce, gdzie każdy uczeń może w spokoju odrobić zadania domowe i poczekać na zajęcia.

Od tego roku szkolnego w bibliotece działa Kółko Dziennikarskie, które zajmuje się organizowaniem akcji promujących czytelnictwo (plakaty, wystawy), recenzowaniem nowych książek, redagowaniem tekstów użytkowych i literackich. Zajęcia odbywają się w poniedziałki o godzinie 11:30 oraz piątki o 8:00. Dodatkowo chętni uczniowie mogą przychodzić i poznawać szkolny księgozbiór, pracę bibliotekarza, pomóc w tworzeniu ozdób i plakatów do różnych uroczystości szkolnych.

Podręczniki i ćwiczenia szkolne

W przypadku zgubienia lub zniszczenia podręcznika prosimy o zgłoszenie zaistniałej sytuacji bibliotekarzowi. Należy wówczas odkupić podręcznik w księgarni i przynieść go w zamian za zgubiony / zniszczony lub wpłacić równowartość książki na konto Gminy Kartuzy przelewem na nr bankowy: 25 1020 1811 0000 0502 0188 9534 z dopiskiem w treści “zwrot środków za uszkodzone podręczniki”, a dowód wpłaty dostarczyć do biblioteki szkolnej. W przypadku zgubienia ćwiczeń szkolnych konieczne jest ich zakupienie w księgarni.

Copyright © 2014. Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach Rights Reserved.


Facebook