This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.

Biblioteka w roku szkolnym 2018 / 2019 otwarta jest w godzinach:

• Poniedziałek 800 – 1430
  • Wtorek 800 – 1430
  • Środa 940 – 1440
  • Czwartek 845 – 1445
  • Piątek 800 – 1240 i 1325 – 1445

Serdecznie zapraszamy do korzystania z naszego księgozbioru, który, wzbogacił się o kilkaset nowości książkowych. Od książeczek dla najmłodszych ze specjalną dużą czcionką, przez reportaże podróżnicze, powieści obyczajowe i fantastyczne, opowiadania o zwierzętach, po biografie sportowców i książki kucharskie dla dzieci – ponad 400 nowych tytułów. Dostępność poszukiwanego tytułu można sprawdzić nie ruszając się z domu, dzięki katalogowi online, do którego link znajduje się na stronie internetowej naszej szkoły.

Biblioteka to również miejsce, gdzie każdy uczeń może w spokoju odrobić zadania domowe i poczekać na zajęcia.

Od tego roku szkolnego w bibliotece działa Kółko Dziennikarskie, które zajmuje się organizowaniem akcji promujących czytelnictwo (plakaty, wystawy), recenzowaniem nowych książek, redagowaniem tekstów użytkowych i literackich. Zajęcia odbywają się w poniedziałki o godzinie 11:30 oraz piątki o 8:00. Dodatkowo chętni uczniowie mogą przychodzić i poznawać szkolny księgozbiór, pracę bibliotekarza, pomóc w tworzeniu ozdób i plakatów do różnych uroczystości szkolnych.

Podręczniki i ćwiczenia szkolne

W przypadku zgubienia lub zniszczenia podręcznika prosimy o zgłoszenie zaistniałej sytuacji bibliotekarzowi. Należy wówczas odkupić podręcznik w księgarni i przynieść go w zamian za zgubiony / zniszczony lub wpłacić równowartość książki na konto Gminy Kartuzy przelewem na nr bankowy: 25 1020 1811 0000 0502 0188 9534 z dopiskiem w treści “zwrot środków za uszkodzone podręczniki”, a dowód wpłaty dostarczyć do biblioteki szkolnej. W przypadku zgubienia ćwiczeń szkolnych konieczne jest ich zakupienie w księgarni.