Biblioteka w roku szkolnym 2017 / 2018 otwarta jest w godzinach:

• Poniedziałek 840 – 1430
  • Wtorek 800 – 1400
  • Środa 800 – 1350
  • Czwartek 800 – 1430
  • Piątek 840 – 1430

Serdecznie zapraszamy do korzystania z naszego księgozbioru, który, dzięki dofinansowaniu otrzymanemu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, wzbogacił się o kilkaset nowości książkowych. Od książeczek dla najmłodszych ze specjalną dużą czcionką, przez reportaże podróżnicze, powieści obyczajowe i fantastyczne, opowiadania o zwierzętach, po biografie sportowców i książki kucharskie dla dzieci – ponad 400 nowych tytułów. Dostępność poszukiwanego tytułu można sprawdzić nie ruszając się z domu dzięki katalogowi online, do którego link znajduje się na stronie internetowej naszej szkoły.

Biblioteka to również miejsce, gdzie każdy uczeń może w spokoju odrobić zadania domowe i poczekać na zajęcia.

Od tego roku szkolnego w bibliotece działa Kółko Literackie, które zajmuje się organizowaniem akcji promujących czytelnictwo (plakaty, wystawy), recenzowaniem nowych książek, redagowaniem tekstów użytkowych i literackich. Zajęcia odbywają się w piątki od 12:40 do 14:20.

Podręczniki i ćwiczenia szkolne

W przypadku zgubienia lub zniszczenia podręcznika prosimy o zgłoszenie zaistniałej sytuacji bibliotekarzowi. Należy wówczas odkupić podręcznik w księgarni i przynieść go w zamian za zgubiony / zniszczony lub wpłacić równowartość książki na konto Gminy Kartuzy przelewem na nr bankowy: 25 1020 1811 0000 0502 0188 9534 z dopiskiem w treści “zwrot środków za uszkodzone podręczniki”, a dowód wpłaty dostarczyć do biblioteki szkolnej. W przypadku zgubienia ćwiczeń szkolnych konieczne jest ich zakupienie w księgarni.