This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.

Świetlica szkolna

Świetlica szkolna jest czynna w godzinach 7:00 – 17:00. Nasza świetlica, by zapewnić opiekę, bezpieczeństwo i rozwój naszych uczniów realizuje programy własne "Świetlica drugim domem" i "Świetlica pomaga pokonać trudności w nauce czytania i pisania". Celem działalności świetlicy jest zapewnienie uczniom zorganizowanej opieki wychowawczej zarówno przed obowiązkowymi zajęciami edukacyjnymi jak i po nich. Zadania wychowawczo - dydaktyczne skorelowane są z programem wychowawczym szkoły.

Do zadań świetlicy należy w szczególności:

• organizowanie pomocy w nauce, tworzenie warunków do nauki własnej,
  • organizowanie gier i zabaw ruchowych oraz innych form kultury fizycznej w pomieszczeniu i na powietrzu, mających na celu rozwój fizyczny,
  • organizowanie zajęć mających na celu ujawnianie i rozwijanie zainteresowań, zamiłowań, uzdolnień,
  • stworzenie warunków do uczestnictwa w kulturze, organizowanie kulturalnej rozrywki oraz kształtowanie kulturalnych nawyków życia codziennego,
  • upowszechnianie zasad kultury zdrowotnej, kształtowanie nawyków higieny i czystości oraz dbałości o zachowanie zdrowia,
  • rozwijanie samodzielności oraz samorządności uczniów,
  • współdziałanie z rodzicami, nauczycielami i wychowawcami oraz środowiskiem.

Zadania, organizację i zasady postępowania reguluje Regulamin Świetlicy.

Poniżej zamieszczamy Kartę Zgłoszenia do świetlicy szkolnej.