Świetlica szkolna

Świetlica szkolna jest czynna w godzinach 7:00 – 17:00. Nasza świetlica, by zapewnić opiekę, bezpieczeństwo i rozwój naszych uczniów realizuje programy własne "Świetlica drugim domem" i "Świetlica pomaga pokonać trudności w nauce czytania i pisania". Celem działalności świetlicy jest zapewnienie uczniom zorganizowanej opieki wychowawczej zarówno przed obowiązkowymi zajęciami edukacyjnymi jak i po nich. Zadania wychowawczo - dydaktyczne skorelowane są z programem wychowawczym szkoły.

Do zadań świetlicy należy w szczególności:

• organizowanie pomocy w nauce, tworzenie warunków do nauki własnej,
  • organizowanie gier i zabaw ruchowych oraz innych form kultury fizycznej w pomieszczeniu i na powietrzu, mających na celu rozwój fizyczny,
  • organizowanie zajęć mających na celu ujawnianie i rozwijanie zainteresowań, zamiłowań, uzdolnień,
  • stworzenie warunków do uczestnictwa w kulturze, organizowanie kulturalnej rozrywki oraz kształtowanie kulturalnych nawyków życia codziennego,
  • upowszechnianie zasad kultury zdrowotnej, kształtowanie nawyków higieny i czystości oraz dbałości o zachowanie zdrowia,
  • rozwijanie samodzielności oraz samorządności uczniów,
  • współdziałanie z rodzicami, nauczycielami i wychowawcami oraz środowiskiem.

Zadania, organizację i zasady postępowania reguluje Regulamin Świetlicy.

Poniżej zamieszczamy Kartę Zgłoszenia do świetlicy szkolnej.