This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.

Wydarzenia 2009/2010

„Dwójka” i strażacy zaprosili dzieci powodzian

Dyrektor SP nr 2 w Kartuzach Danuta Rek i komendant powiatowy PSP st. bryg. Edmund Kwidziński zaprosili do Kartuz grupę dzieci z terenów powodziowych oraz sfinansowali im pobyt. Przedsięwzięcie wspierał Urząd Gminy w Kartuzach.15 dzieci ze Świetlicy Profilaktycznej Towarzystwa Charytatywnego im. Ojca Pio z Czechowic Dziedzic, 15 dzieci z Ośrodka Pomocy Dziecku Rodzinie (też z tej miejscowości) oraz 10 dzieci skierowanych przez GOPS w Wilamowie, od 5 do 10 lipca mieszkało w schronisku młodzieżowym w „Dwójce”. Tam też zorganizowano im posiłki.Zarząd Powiatowy ZOSP RP z inicjatywy jego prezesa E. Kwidzińskiego, skierował apel do jednostek OSP w powiecie, aby zebrały w miarę możliwości po 300 zł każda, na koszty pobytu dzieci powodzian. Na apel odpowiedziało 48 jednostek i zebrała się pokaźna suma. Dołożyli się też pracownicy PSP. Jak się dowiedzieliśmy będąc u dzieciaków, niczego im nie brakowało. Jedzenie smaczne, program bogaty.Dzieci zwiedziły strażnicę PSP, gdzie mogły wszystkiego dotknąć. Strażacy przewieźli je łodzią pontonową po jeziorze.Grupa zwiedzała też Muzeum Ceramiki Neclów w Chmielnie, Muzeum Kaszubskie w Kartuzach. Dzieci pojechały na wycieczki do Gdańska i Sopotu. Statkiem „Czarna Perła” odbyły rejs na Westerplatte. Były też w Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku. Trudno było wracać do zrujnowanych domostw.

Wakacje!

wakacjeKolejny rok szkolny dobiegł końca! Stoimy na progu wakacyjnych przygód i radości. Kto wie, co nas czeka w ciągu tych wakacyjnych miesięcy? Może wybierzemy się w "podróże życia", może znajdziemy czas na spotkania, na które nie było okazji w czasie roku szkolnego, może, w końcu, odpoczniemy od codziennego zgiełku i zabiegania?

W imieniu nauczycieli i pracowników szkoły życzymy Wam tego wszystkiego po troszę, niech te wakacje będą dla Was czasem wypoczynku i powrotów w ukochane miejsca.

Do zobaczenia we wrześniu!

„Czytać każdy może…”

Z takim hasłem uczestniczki koła teatralnego „Teatromani” ruszyły 7.12.2009r. uzbrojone w egzemplarze różnych baśni i przebrane za baśniowe postacie do kl. 0 – IV, aby swoim młodszym koleżankom i kolegom przeczytać wybrane fragmenty z najpiękniejszych baśni Andersena i braci Grimm. Parafrazujące słowa piosenki, którą śpiewał J. Stuhr, można powiedzieć, że czytać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej. Czytający chcieli zachęcić w ten sposób do czytania baśni, zamiast przesiadywać godzinami przed komputerem czy telewizorem. Nie zabrakło: Czerwonych kapturków, dziewczynek z zapałkami, śpiącej królewny, Kopciuszków, cesarza, złotej rybki, księżniczek, którzy pytali o tytuł baśni, bohaterów i kto daną baśń napisał. Nagrodą były słodycze.

Teatralny Dzień Kobiet

Dziewczęta z zespołu „Teatromani” przygotowały dla kl. IV – VI, z okazji dnia kobiet, montaż słowno – muzyczny pt. ”W okowach miłości”. Recytowały wiersze znanych polskich poetów, min.: Asnyka, Mickiewicza, Szymborskiej, M. Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej, Gałczyńskiego oraz fragmenty z utworów: „Romeo i Julia” Szekspira, „Śluby panieńskie” Fredro. Było kwieciście i kolorowo.

Z bezpieczeństwem na Ty!

Na przełomie stycznia i lutego nauczyciele klas I – III uczestniczyli w kursie opracowanym na podstawie materiałów  Szwedzkiej Ligii Obrony Cywilnej  i Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, który odbywał się w Powiatowej Komendzie Straży Pożarnej w Kartuzach. Miał on na celu wyposażenie dzieci w umiejętność przetrwania oraz radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia.

5 marca 2010 r. odbyła się uroczysta inauguracja nowego programu uczącego zachowań w sytuacjach niebezpiecznych pt. „Odnaleźć Zgubka” i „Bezpieczny dom”. Sześcioro nauczycieli z naszej szkoły otrzymało certyfikaty pozwalające na prowadzenie zajęć z zakresu materiału poznanego na kursie. W spotkaniu uczestniczyli też uczniowie różnych szkół. Nauczyciele klas III naszej szkoły Anna Bladowska, Joanna Jereczek, Joanna Bemowska byli odpowiedzialni za oprawę artystyczna spotkania. Uczniowie w sposób niezwykle sugestywny i obrazowy przedstawili inscenizację pt. „Odnaleźć Zgubka” Dyrektorzy szkół otrzymali od organizatorów upominki w postaci czujek dymu oraz zegarów do klas do zamontowania w swoich placówkach.

Atmosferę spotkania urozmaiciły upominki, słodycze i lody dla najmłodszych.