This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
^Na górę
 • 1 Edukacja szachowa już w oddziałach przedszkolnych
  W szkole mamy klasę szachową, w której prowadzone są zajęcia z edukacji szachowej. Organizujemy wiele turniejów o zasięgu wojewódzkim, a nawet ogólnopolskim.
 • 2 Zajęcia z języka kaszubskiego i edukacji regionalnej
  Uczniowie szkoły mają możliwość nauki języka kaszubskiego i edukacji regionalnej. W szkole funkcjonuje dziecięcy kaszubski zespół "Słunoszka".
 • 3 Wysokie wyniki w konkursach kuratoryjnych
  Nasi uczniowie szkoły osiągają wysokie wyniki w konkursach kuratoryjnych. W roku szkolnym 2012/2013 jeden z uczniów został laureatem Kuratoryjnego Konkursu z Matematyki, a 4 uczniów zostało finalistami Kuratoryjnego Konkursu z języka polskiego.
 • 4 Szeroka oferta zajęć sportowych
  Oferujemy szeroką ofertę zajęć sportowych: zapasy, koszykówka, piłka nożna, zajęcia na basenie. W roku szkolnym 2012/2013 nasza piłkarska drużyna zajęła I miejsce w Powiatowej Lidze Piłki Nożnej chłopców z klas 4.
 • 5 Wysokie wyniki sprawdzianu dla uczniów klas szóstych
  Od wielu lat możemy poszczycić się wysokimi wynikami sprawdzianu kończącego szkołę podstawową. W roku szkolnym 2012/2013 uzyskaliśmy najwyższy wynik w Gminie Kartuzy.
baner

UWAGA! Ten serwis używa technologii cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na używanie tej technologii.

Zrozumiałem

Wydarzenia 2011/2012

Pożegnanie uczniów klas VI

Konkurs gazetek szkolnych rozstrzygnięty

Od wielu lat szkoła w Wilanowie organizuje konkurs gazetek szkolnych. My bierzemy w nim aktywny udział. Raz tylko byliśmy poza podium. W tym roku odnieśliśmy również sukces zajmując III miejsce. Gratulujemy całej redakcji gazetki sukcesów!

XIII Otwarty Integracyjny Szachowy Turniej o "Puchar Stolema"

XIII Szachowy Otwarty Integracyjny Turniej o „Puchar Stolema" pod honorowym patronatem marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka odbył się w dniach 09-10.06.2012 roku w naszej szkole. W sali gimnastycznej zjawiło się 60 sympatyków królewskiej dyscypliny – szachów z wielu miejscowości województwa. Otwarcie Turnieju zaszczyciły osoby zaprzyjaźnione ze szkołą oraz pełniące odpowiedzialne stanowiska we władzach gminy oraz samorządu województwa pomorskiego. Turniej został rozegrany w 5 grupach:

 • turniej A - zawodnicy z rankingami => 1800, tempo gry 10 minut na zawodnika, turniej rozegrany systemem 2 kołowym,
 • turniej B - zawodnicy z rankingami 1400 - 1600, tempo gry 60 minut na zawodnika, turniej rozegrany systemem szwajcarskim,
 • turniej C - zawodnicy z rankingami 1100 - 1250, tempo gry 30 minut na zawodnika, turniej rozegrany systemem kołowym,
 • turniej D - zawodnicy z rankingami 1000, tempo gry 30 minut na zawodnika, turniej rozegrany systemem szwajcarskim,
 • turniej E - zawodnicy rocznik 2004 i młodsi, tempo gry 15 minut na zawodnika, turniej rozegrany systemem szwajcarskim,

W turniejach B, C, D szachiści walczyli o podwyższenie kategorii szachowych. Dzięki fantastycznej umiejętności przestawiania figur, a przede wszystkim wysokiej koncentracji i grze w ramach zasady fair play 14 zawodnikom udało się poprawić swoje rankingi i podnieść kategorie, zdobywając wyższe od tych z którymi przystąpili do turnieju szachowego. Liczny udział renomowanych szachistów, uzyskanie tak wspaniałych rezultatów przez wielu zawodników, są wynikiem wieloletniej, ofiarnej pracy działaczy UKS "Mat", doskonałej organizacji cyklicznych imprez szachowych promujących sport szachowy w środowisku i miasto Kartuzy jako ośrodek sportu szachowego w województwie. Wyniki w poszczególnych kategoriach przedstawiają się następująco:

Turniej A:

 1. Bugalski Michał, Zawisza Kolbudy
 2. Kotłowski Tomasz, Ormuzd Kartuzy
 3. Tyda Krzysztof, MKSŁ Konradia Gdańsk
 4. Panek Tadeusz, MKSŁ Konradia Gdańsk
 5. Żełajtys Baltazar, TKKF Rzemyk Gdynia
 6. Wicikowska Agata, TKKF Rzemyk Gdynia

Turniej B, dziewczęta:

 1. Jellonnek Matylda,
 2. Rakowska Paulina,

Turniej B, chłopcy:

 1. Sieniek Łukasz,
 2. Banach Jakub,
 3. Bałachowski Damian,
 4. Sosnowski Szymon,
 5. Brzoskowski Dawid,
 6. Kwidziński Jakub,

Turniej C, dziewczęta:

 1. Blok Agnieszka, SP 5 Kartuzy
 2. Karczewska Julia, SP 1 Kartuzy
 3. Frankowska Nikola, Grzybno

Turniej C, chłopcy:

 1. Bruski Kacper, UKS "Mat" Kartuzy
 2. Dembicki Karol, TKKF Rzemyk Gdynia
 3. Mazur Piotr, UKS "Mat" Kartuzy
 4. Pasion Antoni, TKKF Rzemyk Gdynia
 5. Grzywacz Łukasz, TKKF Rzemyk Gdynia

Turniej D, dziewczęta:

 1. Beyer Beata, UKS "Mat" Kartuzy
 2. Myszk Paulina, UKS "Mat" Kartuzy

Turniej D, chłopcy:

 1. Szparaga Krzysztof, UKS "Mat" Kartuzy
 2. Szmidtke Kamil, SP Pępowo
 3. Sikora Patryk, Kiełpino
 4. Kulas Kacper, UKS "Mat" Kartuzy
 5. Mazur Krzysztof, UKS "Mat" Kartuzy
 6. Markowski Jan, UKS "Mat" Kartuzy

Turniej E, dziewczęta:

 1. Drywa Kinga, TKKF Rzemyk Gdynia
 2. Idczak Aleksandra, TKKF Rzemyk Gdynia

Turniej E, chłopcy:

 1. Banach Karol, UKS Korona Gdańsk
 2. Ślusarczyk Szymon, UKS Korona Gdańsk
 3. Konkol Szymon, Ormuzd Kartuzy
 4. Łobaczewski Hubert, TKKF Rzemyk Gdynia
 5. Kopp - Ostrowski Jakub, UKS "Mat" Kartuzy
 6. Hebanowski Marek, TKKF Rzemyk Gdynia
 1. Karczewska Julia, SP 1 Kartuzy
 2. Frankowska Nikola, Grzybno

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka upłynął w naszej w miłej, przyjemnej i wesołej atmosferze. Jak co roku nasze dzieci otrzymały słodką niespodziankę. Dodatkowymi atrakcjami były zawody sportowe w różnych dyscyplinach i kategoriach. W tym dniu wszyscy byli wygranymi. W klasach uczniowie dodatkowo ćwiczyli szare komórki w różnych grach planszowych.

Niektóre klasy (IVc, IVa) poszły do Biblioteki Dziecięcej i Czytelni na zajęcia dydaktyczne. Miejsce w którym byli, przybliżyła im o kolejny krok wiedzę z zakresu czytelnictwa i naszego regionu. Miła atmosfera sprzyjała pracy i zabawie. Czas szybko płynął a poszukiwacze informacji pracowali zacięcie i z wielkim zaangażowaniem. Pogoda próbowała spłatać nam figla w postaci deszczu, ale uczniowie rozdmuchali ciemne chmury i opadu nie było.

IV Kaszubska Majówka w naszej szkole

Moc śmiechu, ogromna ilość kuponów, w których do zdobycia były ukryte nagrody niespodzianki, a także niesamowicie duża ilość uczestników – tak można po krótce podsumować tegoroczną Kaszubską Majówkę w Dwójce. 1 czerwca w Szkole Podstawowej Nr 2 w Kartuzach odbyła się już poraz czwarty. Ten festyn rodzinny na stałe wpisał się do kalendarza plenerowych spotkań w naszej szkole i cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów, rodziców i nauczycieli oraz przyjaciół szkoły. Na szczęście i tym razem pogoda dopisała i wszystko odbyło się zgodnie z programem. Uroczystego otwarcia imprezy dokonała pani dyrektor szkoły Danuta Milewczyk.
Swoje talenty zaprezentowali zarówno najmłodsi, jak i najstarsi uczniowie naszej szkoły. Mali artyści włożyli w swoje występy wiele pracy, radości, entuzjazmu i humoru. Było to prawdziwe „uczniowskie show na majową nutę". Zespół taneczno – wokalny „Słunôszka" przedstawił najpopularniejsze tańce kaszubskie z przyśpiewkami, a szkolny zespół teatralny „Świetliki" przyciągnął uwagę najmłodszych spektaklem w języku kaszubskim - „Piękna i bestia".
Wszystkie popisy dzieci (układy taneczne, piosenki, gra na gitarze) były ich własnymi pomysłami i propozycjami przygotowanymi pod czujnym okiem wychowawców. Publiczność zachwycił układ choreograficzny pięciolatków do muzyki Enio Maricone - żuczki, bączki i zajączki zbudzone z zimowego snu przez leśną wróżkę. Letnie rytmy „Samby" i „Waka Waka" porywały do wspólnej zabawy, a piosenka „Eurokoko" zagrzała do piłkarskiej rywalizacji drużyny rodziców i nauczycieli. Po zaciętej walce wynik spotkania rozstrzygnęły rzuty karne. Kibice zagrzewali do boju zawodników i już poczuliśmy smak zbilżających się Mistrzostw Europy w piłce nożnej.
Profesjonalną oprawę muzyczną i nagłośnienie tego rodzinnego święta zawdzięczamy panu Waldemarowi Formela i współpracy z Centrum Kultury Kaszubski Dwór. Nie zabrakło też atrakcji dla miłośników sportu. Konkurs przeciągania liny, drugie mistrzostwa „dwójki" w rzucie beretem wzbudziły wiele emocji i humoru. Ciekawą propozycją dla całych rodzin był konkurs malowania kredą po asfalcie, a dla najmłodszych prawdziwą frajdą było malowanie twarzy. Jak co roku, wielką radość, z okazji Dnia Dziecka, sprawił Komendant Powiatowej Straży Pożarnej Edmund Kwidzyński, przysyłając wóz strażacki. Dzieci mogły spróbować swoich sił w „gaszeniu pożaru" oraz oglądać panoramę Kartuz z wysokości. Wielką atrakcją i nowością była też jazda na skuterze, dzięki panu Filipowi Formella wielu uczniów miała możliwość po raz pierwszy spróbować tej sztuki.
Kaszubska Majówka to nie tylko występy, ale również dobre kaszubskie jadło. Grochówka, kaszubski „kuch", chleb ze smalcem i kiszonym ogórkiem oraz wata cukrowa dopełniły klimatu tej rodzinnej biesiady. Nad całością organizacji czuwały Joanna Kupper oraz Joanna Jereczek.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy poprzez swoją pracę i zaangażowanie sprawili, że IV Kaszubska Majówka w „Dwójce" była po raz kolejny wspaniałą, środowiskową imprezą, popularyzującą nasz region, kulturę kaszubską oraz artystyczne talenty wielu uczniów.

Copyright © 2014. Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach Rights Reserved.


Facebook