^Na górę
 • 1 Edukacja szachowa już w oddziałach przedszkolnych
  W szkole mamy klasę szachową, w której prowadzone są zajęcia z edukacji szachowej. Organizujemy wiele turniejów o zasięgu wojewódzkim, a nawet ogólnopolskim.
 • 2 Zajęcia z języka kaszubskiego i edukacji regionalnej
  Uczniowie szkoły mają możliwość nauki języka kaszubskiego i edukacji regionalnej. W szkole funkcjonuje dziecięcy kaszubski zespół "Słunoszka".
 • 3 Wysokie wyniki w konkursach kuratoryjnych
  Nasi uczniowie szkoły osiągają wysokie wyniki w konkursach kuratoryjnych. W roku szkolnym 2012/2013 jeden z uczniów został laureatem Kuratoryjnego Konkursu z Matematyki, a 4 uczniów zostało finalistami Kuratoryjnego Konkursu z języka polskiego.
 • 4 Szeroka oferta zajęć sportowych
  Oferujemy szeroką ofertę zajęć sportowych: zapasy, koszykówka, piłka nożna, zajęcia na basenie. W roku szkolnym 2012/2013 nasza piłkarska drużyna zajęła I miejsce w Powiatowej Lidze Piłki Nożnej chłopców z klas 4.
 • 5 Wysokie wyniki sprawdzianu dla uczniów klas szóstych
  Od wielu lat możemy poszczycić się wysokimi wynikami sprawdzianu kończącego szkołę podstawową. W roku szkolnym 2012/2013 uzyskaliśmy najwyższy wynik w Gminie Kartuzy.
baner

UWAGA! Ten serwis używa technologii cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na używanie tej technologii.

Zrozumiałem

Wydarzenia 2013/2014

Wakacje pod znakiem szachów – Nikodem na Mistrzostwach Polski

Pomimo wakacji uczniowie naszej szkoły nie próżnują i zdobywają sukcesy w turniejach szachowych. Dwójka uczniów – Paweł Janzen i Nikodem Paszki (IVb) w dniach od 09 do 16 lipca wzięli udział w Międzynarodowym Turnieju Szachowym w Kowalewie Pomorskim. Po tygodniu zmagań Paweł zajął 9 miejsce (na 40 zawodników) zdobywając 5,5 / 9,0 punktów, a Nikodem Paszki w swojej kategorii wiekowej zajął 6 miejsce (na 44 zawodników) zdobywając 6,0 / 9,0 punktów.

W sierpniu (od 05 do 08 sierpnia) Nikodem Paszki (IVb) wziął udział w Mistrzostwach Polski w Szachach Szybkich i Błyskawicznych we Wrocławiu. Uczeń naszej szkoły w ciągu 4 dni rozegrał 22 partie szachowe zdobywając na koniec mistrzostw w szachach szybkich 5,5 / 11,0 punktów oraz 5,0 / 11,0 punktów w szachach błyskawicznych.

Gratulujemy sukcesów!

Wakacje już rozpoczęte!

27 czerwca to długo oczekiwany dla wszystkich uczniów dzień, ponieważ rozpoczął upragnione wakacje. To nagroda za ciężką pracę, czyli naukę przez 10 miesięcy. W szkole było gwarno, wesoło, a także niektórym zakręciła się łezka w oku. Wszyscy uczniowie odebrali swoje świadectwa. Jedni z czerwonym paskiem - wzorowe, inni zwykłe. Po mszy, uczniowie spędzili czas z wychowawcami w klasie, a potem nastąpiła część oficjalna na sali gimnastycznej. Ostatni dzwonek i....wakacje. Bezpiecznych wakacji kochani uczniowie! We wrześniu wróćcie wszyscy do szkoły wypoczęci, pełni sił i zapału do pracy!

Pożegnaliśmy absolwentów "Dwójki"

W czwartek klasy szóste żegnały szkołę, w której uczyli się przez sześć lat, a szkoła żegnała szóstoklasistów. Na uroczysty apel przybyli zaproszeni goście, a wśród nich przedstawiciel Pani Burmistrz - p. Elżbieta Rejter oraz rodzice uczniów klas szóstych. Część artystyczna była pełna patosu, ppżegnań, podziękowań. Symbolicznym kwiatkiem oraz słowem ppdziękowali pedagogom za trud włożony w ich naukę. Na zakończenie dyrektor szkoły nagrodził uczniów, którzy szczególnie wyróżnili się w ciągu ostatnich trzech lat w nauce, sporcie oraz jako społecznicy.

 • sportowcem szkoły w roku szkolnym 2013/2014 został Jan Duda z 6c,
 • olimpijczykiem szkoły w roku szkolnym 2013/2014 został Łukasz Czaja z 6a,
 • społecznikiem szkoły w roku szkolnym 2013/2014 została Monika Miłejko z 6c,
 • prymusem szkoły w roku szkolnym 2013/2014 został Dawid Wica z 6b.

Nie tylko uczniowie zostali nagrodzeni. Dyrekcja szkoły wręczyła listy gratulacyjne rodzicom uczniów wzorowych oraz podziękowania za współpracę na rzecz klas i szkoły. Po części artystycznej przyszedł czas na "na pierwszy bal" .

Rewelacyjne wyniki ze sprawdzianu szóstoklasistów!

W kwietniu uczniowie klas szóstych pisali sprawdzian kończący szkołę podstawową. Po długich oczekiwaniach, w końcu poznali swoje wyniki. Radość dla większości była ogromna, ponieważ test napisali wyśmienicie! Jest to ogromna satysfakcja dla uczniów po sześciu latach nauki, jak i również dla nauczycieli, którzy ich uczyli.

Możemy się pochwalić tym, że średni wynik uczniów z naszej szkoły był wyższy od 77,2 % szkół w Polsce oraz wyższy od 78,8% szkół w woj. pomorskim. Średni wynik naszej szkoły lokuje się znacznie powyżej średniej gminy, powiatu, województwa i kraju, co od wielu lat świadczy o wysokim poziomie nauczania w naszej szkole.

Jeszcze raz gratulujemy Wam szóstoklasiści!

Matematyczne sukcesy w roku szkolnym 2013/2014

matematykaZbliżający się koniec roku szkolnego 2013/2014 zachęcił do podsumowania osiągnięć uczniów "Dwójki" w konkursach matematycznych.

28 marca 2014 roku w siedzibie Vistula University mieszczącym się w Warszawie przy ul. Stokłosy odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i liceów w Polsce. Organizatorem konkursu było Międzynarodowe Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące Meridian oraz Vistula University. Do etapu finałowego przystąpiło po 500 uczestników w każdej kategorii wiekowej. Naszą szkołę w kategorii klas szóstych reprezentował uczeń klasy VIb Artur Grądzki, który pomyślnie ukończył etap szkolny konkursu i został wytypowany do etapu finałowego i uzyskał swoim wynikiem tytuł finalisty. Konkurs trwał 120 minut. Test składał się z 30 zadań. Uczeń mógł uzyskać 120 pkt, lecz błędne odpowiedzi były punktowane ujemnie.

Dnia 16 maja o godz. 10:00 w Szkole Podstawowej w Prokowie, odbył się finałowy etap V Powiatowego Konkursu Matematycznego dla uczniów z klas IV - VI szkoły podstawowej. Do konkursu przystąpiło 144 uczniów z klas IV - VI z 48 szkół podstawowych w powiecie kartuskim. Uczniowie w ciągu 90 min rozwiązywali 6 zadań otwartych o podwyższonym stopniu trudności, za które można było uzyskać max 30 pkt. Szkołę reprezentowali:

 • Dawid Wica VIb – II miejsce indywidualnie
 • Jakub Szymichowski Vb – XII miejsce
 • Nikodem Paszki IVb – XII miejsce

Ostatecznie, reprezentacja szkoły wywalczyła III miejsce w gminie Kartuzy – tuż za Szkołą z Prokowa i Łapalic oraz IV miejsce w rankingu najlepszych szkół w powiecie, a Dawid Wica zajął indywidualnie II miejsce (z wynikiem 97%) wśród uczniów klas szóstych z powiatu kartuskiego.

Dnia 21 marca 2014 roku w naszej szkole odbył się Konkurs Matematyczny "Kangur 2014". Organizacją konkursu na terenie szkoły zajęły się p. J. Radomska i p. G. Mierska. Do konkursu przystąpiło ogółem 45 uczniów z klas II – VI. Uczestnicy konkursu pod nadzorem komisji rozwiązywali w ciągu 75 min test jednokrotnego wyboru. Bardzo dobre wyniki w konkursie osiągnęli:

 • Nikodem Paszki IVb – bardzo dobry wynik
 • Zofia Wolska IIIb – wyróżnienie
 • Agnieszka Marszk IIIb – wyróżnienie
 • Jakub Szymichowski Vb – wyróżnienie
 • Dawid Wica VIb – wyróżnienie
 • Łukasz Czaja VIa – wyróżnienie

W roku szkolnym 2013/2014 uczniowie z klas IV - VI przystąpili do Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych, pod patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty. Do eliminacji szkolnych, które odbyły się w listopadzie 2013 roku przystąpiło 30 uczniów. "Dwójkę" na etapie rejonowym, który odbył się w styczniu 2014 w Kościerzynie, reprezentowali uczniowie: Łukasz Czaja VIa, Artur Grądzki VIb oraz Jan Duda VIc. Uczniowie Łukasz Czaja i Jan Duda zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego i ukończyli konkurs uzyskując tytuł Finalisty.

Copyright © 2014. Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach Rights Reserved.


Facebook