This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
^Na górę
 • 1 Edukacja szachowa już w oddziałach przedszkolnych
  W szkole mamy klasę szachową, w której prowadzone są zajęcia z edukacji szachowej. Organizujemy wiele turniejów o zasięgu wojewódzkim, a nawet ogólnopolskim.
 • 2 Zajęcia z języka kaszubskiego i edukacji regionalnej
  Uczniowie szkoły mają możliwość nauki języka kaszubskiego i edukacji regionalnej. W szkole funkcjonuje dziecięcy kaszubski zespół "Słunoszka".
 • 3 Wysokie wyniki w konkursach kuratoryjnych
  Nasi uczniowie szkoły osiągają wysokie wyniki w konkursach kuratoryjnych. W roku szkolnym 2012/2013 jeden z uczniów został laureatem Kuratoryjnego Konkursu z Matematyki, a 4 uczniów zostało finalistami Kuratoryjnego Konkursu z języka polskiego.
 • 4 Szeroka oferta zajęć sportowych
  Oferujemy szeroką ofertę zajęć sportowych: zapasy, koszykówka, piłka nożna, zajęcia na basenie. W roku szkolnym 2012/2013 nasza piłkarska drużyna zajęła I miejsce w Powiatowej Lidze Piłki Nożnej chłopców z klas 4.
 • 5 Wysokie wyniki sprawdzianu dla uczniów klas szóstych
  Od wielu lat możemy poszczycić się wysokimi wynikami sprawdzianu kończącego szkołę podstawową. W roku szkolnym 2012/2013 uzyskaliśmy najwyższy wynik w Gminie Kartuzy.
baner

UWAGA! Ten serwis używa technologii cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na używanie tej technologii.

Zrozumiałem

Wydarzenia 2013/2014

Wakacje pod znakiem szachów – Nikodem na Mistrzostwach Polski

Pomimo wakacji uczniowie naszej szkoły nie próżnują i zdobywają sukcesy w turniejach szachowych. Dwójka uczniów – Paweł Janzen i Nikodem Paszki (IVb) w dniach od 09 do 16 lipca wzięli udział w Międzynarodowym Turnieju Szachowym w Kowalewie Pomorskim. Po tygodniu zmagań Paweł zajął 9 miejsce (na 40 zawodników) zdobywając 5,5 / 9,0 punktów, a Nikodem Paszki w swojej kategorii wiekowej zajął 6 miejsce (na 44 zawodników) zdobywając 6,0 / 9,0 punktów.

W sierpniu (od 05 do 08 sierpnia) Nikodem Paszki (IVb) wziął udział w Mistrzostwach Polski w Szachach Szybkich i Błyskawicznych we Wrocławiu. Uczeń naszej szkoły w ciągu 4 dni rozegrał 22 partie szachowe zdobywając na koniec mistrzostw w szachach szybkich 5,5 / 11,0 punktów oraz 5,0 / 11,0 punktów w szachach błyskawicznych.

Gratulujemy sukcesów!

Wakacje już rozpoczęte!

27 czerwca to długo oczekiwany dla wszystkich uczniów dzień, ponieważ rozpoczął upragnione wakacje. To nagroda za ciężką pracę, czyli naukę przez 10 miesięcy. W szkole było gwarno, wesoło, a także niektórym zakręciła się łezka w oku. Wszyscy uczniowie odebrali swoje świadectwa. Jedni z czerwonym paskiem - wzorowe, inni zwykłe. Po mszy, uczniowie spędzili czas z wychowawcami w klasie, a potem nastąpiła część oficjalna na sali gimnastycznej. Ostatni dzwonek i....wakacje. Bezpiecznych wakacji kochani uczniowie! We wrześniu wróćcie wszyscy do szkoły wypoczęci, pełni sił i zapału do pracy!

Pożegnaliśmy absolwentów "Dwójki"

W czwartek klasy szóste żegnały szkołę, w której uczyli się przez sześć lat, a szkoła żegnała szóstoklasistów. Na uroczysty apel przybyli zaproszeni goście, a wśród nich przedstawiciel Pani Burmistrz - p. Elżbieta Rejter oraz rodzice uczniów klas szóstych. Część artystyczna była pełna patosu, ppżegnań, podziękowań. Symbolicznym kwiatkiem oraz słowem ppdziękowali pedagogom za trud włożony w ich naukę. Na zakończenie dyrektor szkoły nagrodził uczniów, którzy szczególnie wyróżnili się w ciągu ostatnich trzech lat w nauce, sporcie oraz jako społecznicy.

 • sportowcem szkoły w roku szkolnym 2013/2014 został Jan Duda z 6c,
 • olimpijczykiem szkoły w roku szkolnym 2013/2014 został Łukasz Czaja z 6a,
 • społecznikiem szkoły w roku szkolnym 2013/2014 została Monika Miłejko z 6c,
 • prymusem szkoły w roku szkolnym 2013/2014 został Dawid Wica z 6b.

Nie tylko uczniowie zostali nagrodzeni. Dyrekcja szkoły wręczyła listy gratulacyjne rodzicom uczniów wzorowych oraz podziękowania za współpracę na rzecz klas i szkoły. Po części artystycznej przyszedł czas na "na pierwszy bal" .

Rewelacyjne wyniki ze sprawdzianu szóstoklasistów!

W kwietniu uczniowie klas szóstych pisali sprawdzian kończący szkołę podstawową. Po długich oczekiwaniach, w końcu poznali swoje wyniki. Radość dla większości była ogromna, ponieważ test napisali wyśmienicie! Jest to ogromna satysfakcja dla uczniów po sześciu latach nauki, jak i również dla nauczycieli, którzy ich uczyli.

Możemy się pochwalić tym, że średni wynik uczniów z naszej szkoły był wyższy od 77,2 % szkół w Polsce oraz wyższy od 78,8% szkół w woj. pomorskim. Średni wynik naszej szkoły lokuje się znacznie powyżej średniej gminy, powiatu, województwa i kraju, co od wielu lat świadczy o wysokim poziomie nauczania w naszej szkole.

Jeszcze raz gratulujemy Wam szóstoklasiści!

Matematyczne sukcesy w roku szkolnym 2013/2014

matematykaZbliżający się koniec roku szkolnego 2013/2014 zachęcił do podsumowania osiągnięć uczniów "Dwójki" w konkursach matematycznych.

28 marca 2014 roku w siedzibie Vistula University mieszczącym się w Warszawie przy ul. Stokłosy odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i liceów w Polsce. Organizatorem konkursu było Międzynarodowe Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące Meridian oraz Vistula University. Do etapu finałowego przystąpiło po 500 uczestników w każdej kategorii wiekowej. Naszą szkołę w kategorii klas szóstych reprezentował uczeń klasy VIb Artur Grądzki, który pomyślnie ukończył etap szkolny konkursu i został wytypowany do etapu finałowego i uzyskał swoim wynikiem tytuł finalisty. Konkurs trwał 120 minut. Test składał się z 30 zadań. Uczeń mógł uzyskać 120 pkt, lecz błędne odpowiedzi były punktowane ujemnie.

Dnia 16 maja o godz. 10:00 w Szkole Podstawowej w Prokowie, odbył się finałowy etap V Powiatowego Konkursu Matematycznego dla uczniów z klas IV - VI szkoły podstawowej. Do konkursu przystąpiło 144 uczniów z klas IV - VI z 48 szkół podstawowych w powiecie kartuskim. Uczniowie w ciągu 90 min rozwiązywali 6 zadań otwartych o podwyższonym stopniu trudności, za które można było uzyskać max 30 pkt. Szkołę reprezentowali:

 • Dawid Wica VIb – II miejsce indywidualnie
 • Jakub Szymichowski Vb – XII miejsce
 • Nikodem Paszki IVb – XII miejsce

Ostatecznie, reprezentacja szkoły wywalczyła III miejsce w gminie Kartuzy – tuż za Szkołą z Prokowa i Łapalic oraz IV miejsce w rankingu najlepszych szkół w powiecie, a Dawid Wica zajął indywidualnie II miejsce (z wynikiem 97%) wśród uczniów klas szóstych z powiatu kartuskiego.

Dnia 21 marca 2014 roku w naszej szkole odbył się Konkurs Matematyczny "Kangur 2014". Organizacją konkursu na terenie szkoły zajęły się p. J. Radomska i p. G. Mierska. Do konkursu przystąpiło ogółem 45 uczniów z klas II – VI. Uczestnicy konkursu pod nadzorem komisji rozwiązywali w ciągu 75 min test jednokrotnego wyboru. Bardzo dobre wyniki w konkursie osiągnęli:

 • Nikodem Paszki IVb – bardzo dobry wynik
 • Zofia Wolska IIIb – wyróżnienie
 • Agnieszka Marszk IIIb – wyróżnienie
 • Jakub Szymichowski Vb – wyróżnienie
 • Dawid Wica VIb – wyróżnienie
 • Łukasz Czaja VIa – wyróżnienie

W roku szkolnym 2013/2014 uczniowie z klas IV - VI przystąpili do Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych, pod patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty. Do eliminacji szkolnych, które odbyły się w listopadzie 2013 roku przystąpiło 30 uczniów. "Dwójkę" na etapie rejonowym, który odbył się w styczniu 2014 w Kościerzynie, reprezentowali uczniowie: Łukasz Czaja VIa, Artur Grądzki VIb oraz Jan Duda VIc. Uczniowie Łukasz Czaja i Jan Duda zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego i ukończyli konkurs uzyskując tytuł Finalisty.

Copyright © 2014. Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach Rights Reserved.


Facebook