This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
^Na górę
 • 1 Edukacja szachowa już w oddziałach przedszkolnych
  W szkole mamy klasę szachową, w której prowadzone są zajęcia z edukacji szachowej. Organizujemy wiele turniejów o zasięgu wojewódzkim, a nawet ogólnopolskim.
 • 2 Zajęcia z języka kaszubskiego i edukacji regionalnej
  Uczniowie szkoły mają możliwość nauki języka kaszubskiego i edukacji regionalnej. W szkole funkcjonuje dziecięcy kaszubski zespół "Słunoszka".
 • 3 Wysokie wyniki w konkursach kuratoryjnych
  Nasi uczniowie szkoły osiągają wysokie wyniki w konkursach kuratoryjnych. W roku szkolnym 2012/2013 jeden z uczniów został laureatem Kuratoryjnego Konkursu z Matematyki, a 4 uczniów zostało finalistami Kuratoryjnego Konkursu z języka polskiego.
 • 4 Szeroka oferta zajęć sportowych
  Oferujemy szeroką ofertę zajęć sportowych: zapasy, koszykówka, piłka nożna, zajęcia na basenie. W roku szkolnym 2012/2013 nasza piłkarska drużyna zajęła I miejsce w Powiatowej Lidze Piłki Nożnej chłopców z klas 4.
 • 5 Wysokie wyniki sprawdzianu dla uczniów klas szóstych
  Od wielu lat możemy poszczycić się wysokimi wynikami sprawdzianu kończącego szkołę podstawową. W roku szkolnym 2012/2013 uzyskaliśmy najwyższy wynik w Gminie Kartuzy.
baner

UWAGA! Ten serwis używa technologii cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na używanie tej technologii.

Zrozumiałem

Wydarzenia 2014/2015

Wielki sukces Słunoszek w V Ogólnopolskim Przeglądzie Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych

02 sierpnia 2015 r. Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Słunôszka” ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach reprezentował naszą gminę i powiat na V Ogólnopolskim Przeglądzie Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych „Folklor na Bank” w Brańsku na Podlasiu. W konkursie wzięły udział liczne zespoły z całej Polski w kategorii wiekowej 6 – 16 lat. Słunôszka zaprezentowały układ choreograficzny tańców kaszubskich zdobywając pierwsze miejsce, otrzymując Grand Prix. Mali artyści z Kaszub swoim wysokim poziomem zachwycili jury i licznie zgromadzoną publiczność z Podlasia.

Niewątpliwą atrakcją i nowym doświadczeniem dla dzieci ze „Słunôszek” był udział w przeglądzie w ramach X Międzynarodowego Festiwalu Folkloru „Podlaskie Spotkania” w Ciechanowcu 01 sierpnia 2015 r. Oprócz naszego zespołu, zaprezentowały się grupy folklorystyczne z Peru, Grecji, Albanii, Serbii, Słowacji i Ukrainy.

Nasze Słoneczka dzięki wsparciu Gminy Kartuzy, Starostwa Powiatowego, firmy Radbur z Somonina, Przedsiębiorstwa Drogowo – Mostowego Dromos z Kartuz, P.H.U Maroko z Kartuz, Przedsiębiorstwa Wod-Kan-Grzenkowicz z Kartuz, pana Sławomira Penkowskiego i pana Kazimierza Formeli oraz rodziców spędziły letnie wakacje poznając piękne zakątki naszego kraju i promując kulturę kaszubską.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015

26 czerwca  uroczystym apelem pożegnaliśmy rok szkolny 2014/2015. Uczniowie wzorowi odebrali z rąk wychowawców oraz dyrektora szkoły świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe, a uczniowie klas szóstych świadectwa ukończenia szkoły oraz zaświadczenie z wynikiem sprawdzianu kończącego szkołę podstawową. Nauczyciele klas trzecich pożegnali się ze swoimi podopiecznymi, którzy od września rozpoczną naukę w klasach czwartych. Podczas apelu nastąpiło rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Świetlicowego. Następujący uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe:

 • Klaudia Metza z klasy Ib za zdobycie tytułu Świetliczaka Roku,
 • Zofia Wendt z klasy IIIc za zdobycie tytułu Mistrz Dobrego Zachowania,
 • Pola Głodowska z klasy Ia za zdobycie tytułu Mistrz Aktywności w Zajęciach,
 • Dariusz Czaja z klasy IIIb za zdobycie tytułu Mistrz Porządku.

O godz. 12:00 swój uroczysty apel mieli uczniowie z oddziałów przedszkolnych. Nie zabrakło łez i uśmiechów.

Wszystkim uczniom życzymy udanych i bezpiecznych wakacji, aby spędzili je tak, jak sobie wymarzyli. Wracajcie po wakacjach wypoczęci i pełni zapału do nauki! Rodzicom dziękujemy za współpracę. A teraz świadectwa do szuflady i "Lato, lato, lato czeka".

Zapisane w pamięci uczniów klas VI

W czwartkowe popołudnie 25 czerwca 2015 roku odbyła się uroczystość zakończenia szkoły przez 55 uczniów klas szóstych naszej szkoły. W uroczystości wzięli udział tegoroczni absolwenci, rodzice, nauczyciele oraz zaproszeni goście. Galę zaszczycili swoją obecnością pani Elżbieta Rejter naczelnik Wydziału Oświaty i Edukacji, ksiądz proboszcz Piotr Krupiński oraz przewodniczący Rady Rodziców pan Stanisława Markowski.

Po oficjalnym powitaniu gości przez przewodnicząca samorządu szkolnego Annę Knop, szóstoklasiści zaprezentowali przygotowaną część artystyczną pt. "Zapisane w pamięci". W czasie występu były gorące podziękowania dla wychowawców, nauczycieli, pana dyrektora oraz rodziców. Uczniowie w dowcipny sposób scharakteryzowali sześć lat pobytu w szkole, płynęły też szczere życzenia dla wszystkich pracowników szkoły. Nie zabrakło wspomnień, refleksji, ciekawych i humorystycznych scenek z życia szkoły, piosenek oraz wzruszających przeprosin i podziękowań. Ostatni występ uczniów klas szóstych wywarł na wszystkich niezapomniane wrażenie. Na zakończenie podziękowali ciepłym słowem, własnoręcznie wykonanymi laurkami i kwiatami dyrektorowi szkoły, wicedyrektorowi, wychowawcom i nauczycielom.

Oficjalne pożegnanie szóstoklasistów rozpoczęło przemówienie dyrektora szkoły pana Piotra Kloczkowskiego, który pogratulował uczniom oraz ich rodzicom promocji i ukończenia szkoły podstawowej, podziękował za trud, zaangażowanie oraz godne reprezentowanie swojej szkoły. Poinformował również zebranych o wysokich wynikach osiągnięciach przez uczniów klas VI w sprawdzianie zewnętrznym po szkole podstawowej przeprowadzonym przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.

Po wystąpieniu dyrektora szkoły wiele ciepłych słów do absolwentów skierował ksiądz proboszcz Piotr Krupiński oraz głos zabrała pani Elżbieta Rejter, która w imieniu Burmistrza Kartuz uhonorowała dyplomem i nagrodą rzeczową ucznia z najlepszą średnią Annę Knop z klasy VIb. Uczniowie, którzy uzyskali najwyższe oceny otrzymali z rąk Dyrektora Szkoły nagrody książkowe, a ich rodzice zostali nagrodzeni listami gratulacyjnymi. Zgodnie z tradycją szkoły przyznano tytuł "Prymusa Szkoły" za najwyższą średnią w nauce z trzech ostatnich lat nauki Annie Knop z VIb, tytuł "Olimpijczyka" Oldze Trawickiej z VIb - finalistce wojewódzkiego konkursu z języka polskiego, tytuł "Sportowca" Łukaszowi Jandzińskiemu z VIa oraz tytuł "Społecznika" Korneliuszowi Kerschnik z VIa. Wyróżnieni z rąk dyrektora otrzymali nagrody rzeczowe i okolicznościowe dyplomy.

Dyrektor szkoły uhonorował również okolicznościowym dyplomem i bukietem róż żegnającego się z funkcją przewodniczącego Rady Rodziców pana Stanisława Markowskiego oraz przyznał nagrody dyrektora szkoły nauczycielom pani Hannie Grzenkowskiej, pani Danucie Milewczyk i pani Joannie Radomskiej.

Po uroczystości uczniowie i nauczyciele udali się na zorganizowany przez rodziców klas szóstych poczęstunek, a dzieci rozpoczęły ostatnią w szkole podstawowej dyskotekę. Zabawa trwała do późnych godzin wieczornych. Z łezką w oku będą wspominać ostatnie chwile w ukochanej podstawówce!

Rowerem na wakacje!

Wraz z końcem roku szkolnego kończy się całoroczna edukacja, mająca na celu zgłębienie wiedzy niezbędnej do uzyskania pierwszego w życiu dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdem. Oczywiście mowa tu o jednośladzie, którym jest rower.

Uczniowie klas V, aby go otrzymać i samodzielnie poruszać się rowerem po drodze publicznej, musieli zdać egzamin teoretyczny z przepisów i praktyczny z jazdy rowerem. Dnia 23 czerwca młodych kursantów egzaminował specjalista z kartuskiej drogówki. Uczniowie wykazali się dobrą znajomością przepisów i sprawnie pokonali wyznaczoną trasę, pokazując swoje umiejętności w jeździe rowerem.

Wycieczka do Lubiany

23 czerwca uczniowie klas I i IV, uczący się języka kaszubskiego, pod opieką nauczycieli: p. Krystyny Stankowskiej, p. Krystyny Gołąbek, p. Hanny Grzenkowskiej i p. Danuty Milewczyk udali się do Lubiany k. Kościerzyny, by zwiedzić Zakłady Porcelany Stołowej "Lubiana" SA.

Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z procesem produkcji porcelany, możliwościami jej wykorzystania oraz spotkanie z pracownikami zakładu. Podczas zwiedzania zakładu uczniowie mieli możliwość przyjrzenia się kolejnym etapom produkcji od powstawania form i ich wypalania, następnie szkliwienia, polerowania aż po ozdabianie poprzez wtapianie dekoracji w szkliwo. O przeznaczeniu i losach gotowych produktów uczniowie mogli dowiedzieć się podczas rozmowy z pracownikami zakładu. Teraz na własne oczy zobaczyli, że naczynia porcelanowe są o niebo lepsze od glinianych, tak bardzo popularnych kiedyś na Kaszubach.

Dodatkowymi atrakcjami wycieczki była niezwykła podróż do świata motoryzacji dzięki wizycie w wyjątkowym Muzeum zabytkowych amerykańskich samochodów w Kościerzynie oraz wizyta w Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie, miejscu szczególnie ważnego dla każdego Polaka, gdyż tu drzemią korzenie polskiej historii związanej z twórcą słów naszego hymnu narodowego Józefem Wybickim.

Copyright © 2014. Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach Rights Reserved.


Facebook