^Na górę
 • 1 Edukacja szachowa już w oddziałach przedszkolnych
  W szkole mamy klasę szachową, w której prowadzone są zajęcia z edukacji szachowej. Organizujemy wiele turniejów o zasięgu wojewódzkim, a nawet ogólnopolskim.
 • 2 Zajęcia z języka kaszubskiego i edukacji regionalnej
  Uczniowie szkoły mają możliwość nauki języka kaszubskiego i edukacji regionalnej. W szkole funkcjonuje dziecięcy kaszubski zespół "Słunoszka".
 • 3 Wysokie wyniki w konkursach kuratoryjnych
  Nasi uczniowie szkoły osiągają wysokie wyniki w konkursach kuratoryjnych. W roku szkolnym 2012/2013 jeden z uczniów został laureatem Kuratoryjnego Konkursu z Matematyki, a 4 uczniów zostało finalistami Kuratoryjnego Konkursu z języka polskiego.
 • 4 Szeroka oferta zajęć sportowych
  Oferujemy szeroką ofertę zajęć sportowych: zapasy, koszykówka, piłka nożna, zajęcia na basenie. W roku szkolnym 2012/2013 nasza piłkarska drużyna zajęła I miejsce w Powiatowej Lidze Piłki Nożnej chłopców z klas 4.
 • 5 Wysokie wyniki sprawdzianu dla uczniów klas szóstych
  Od wielu lat możemy poszczycić się wysokimi wynikami sprawdzianu kończącego szkołę podstawową. W roku szkolnym 2012/2013 uzyskaliśmy najwyższy wynik w Gminie Kartuzy.
baner

UWAGA! Ten serwis używa technologii cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na używanie tej technologii.

Zrozumiałem

Wydarzenia 2015/2016

Wakacje z szachami!

W dniach od 9 do 16 lipca Nikodem Paszki uczestniczył w XXIII Międzynarodowym Turnieju Szachowym Kowalewie Pomorskim. Turniej zgromadził szachistów z różnych części Polski. Uczestnikami byli także reprezentanci Białorusi. Nikodem Paszki po raz kolejny rozegrał dobry turniej szachowy, wywalczył 5 punktów zdobywając 14 miejsce na 44 startujących zawodników.

Wyjazd był także okazją do dobrej zabawy i wypoczynku. Przy okazji szachiści zwiedzili okolicę oraz wybrali się na wycieczkę do Zamku w Gołubiu - Dobrzyniu, który jest perełką historyczną tamtego regionu Polski.

Słunôszka na VII Międzynarodowym Festiwalu "Folklor Świata"

W dniach 01 – 03.07.2016 r. Kaszubski Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca "Słunôszka" po raz kolejny reprezentował nasz region – tym razem biorąc udział w VII Międzynarodowym Festiwalu „Folklor Świata” w Zduńskiej Woli. Ponad 800 uczestników festiwalu rozpoczęło świętowanie barwnym korowodem, który przeszedł ulicami miasta. Mieszkańcy podziwiali piękne stroje i popisy taneczne każdego z 29 zespołów.

Kolejnego dnia scena główna należała do zespołów z całego świata. Nasze „Słunôszka” zachwyciły zgromadzoną publiczność. Każdy taniec nagradzany był gromkimi brawami. Wszystkie zespoły biorące udział w przeglądzie zostały docenione i otrzymały pamiątkową statuetkę oraz upominki.

Do koncertu galowego zaproszono wyróżnione przez komisję zespoły: „Talicska” z Węgier, Zespół Pieśni i Tańca „Kalina” z Polski, „Ilinden” z Macedonii, „Dukati” z Serbii oraz Zespół Pieśni i Tańca „Hanka” z Polski.

W czasie pięciodniowego pobytu członkowie zespołu „Słunôszka” zwiedzili najpiękniejsze miejsca Łodzi m.in. teren dawnego kompleksu fabrycznego Izraela Poznańskiego – Manufakturę, Pałac Poznańskich. Nietypową atrakcją dla dzieci okazała się projekcja filmu „Lemury z Madagaskaru” w wielkoformatowym kinie IMAX.

Wspaniały pobyt, zadowolenie dzieci i liczne atrakcje nie byłyby możliwe, gdyby nie pomoc finansowa wielu sponsorów, którym serdecznie dziękujemy: Burmistrzowi Gminy Kartuzy p. Mieczysławowi Grzegorzowi Gołuńskiemu, Staroście Powiatu Kartuskiego p. Janinie Kwiecień, p. Krzysztofowi Ropeli (P.H.U. "Maroko"), p. Maciejowi Czapiewskiemu („Radbur” sp. z o. o.), ks. Piotrowi Krupińskiemu, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Wod-Kan-Grzenkowicz sp. z o. o., p. Piotrowi Brzeskiemu (Firma Usługowa – Handlowa Invest), p. Kazimierzowi Formela prezesowi Zrzeszania Kaszubsko – Pomorskiego o/Kartuzy.

Za okazane wsparcie i pomoc dyrekcja, nauczyciele, członkowie zespołu i rodzice składają serdecznie podziękowanie!

Wakacje czas zacząć!

Niedawno usłyszeliśmy dzwonek rozpoczynający rok szkolny, a już zabrzmiał dzwonek kończący rok nauki. Najpierw klasy szóste wieczorkiem dyskotekowym pożegnały się ze szkołą. Rodzice przygotowali dla dzieci wspaniały poczęstunek oraz muzykę, przy której świetnie się bawili. Natomiast w czwartek nadszedł czas na bardziej oficjalne pożegnanie. Była część artystyczna, listy gratulacyjne dla rodziców, podziękowania. Ważnym punktem było wręczenie nagród dla olimpijczyka, prymusa, społecznika i najlepszego sportowca. Otrzymali je w tym roku:

 • olimpijczyk roku - Nikodem Paszki,
 • prymus roku - Wiktoria Wenzel,
 • społecznik roku - Amelia Leszkowska,
 • sportowiec roku - Kacper Adamczyk.

Nagrodę dodatkową dla prymusa od burmistrza Kartuz otrzymała Wiktoria Wenzel. Wręczył ją zastępca burmistrza pan Tomasz Belgrau.

24 czerwca oficjalnie został zakończony rok szkolny. Uczniowie otrzymali świadectwa, jedni z czerwonym paskiem, inni zwykłe. Na zakończenie wychowawcy omówili z uczniami jak bezpiecznie spędzić wakacje. Szczęśliwi uczniowie rozpoczęli labę.

Wszystkiego dobrego!!! Cali, i zdrowi wracajcie we wrześniu do szkoły!

Wycieczka klas 4b i 4c do Torunia

Dnia 22 czerwca odbyła się wycieczka do Torunia, na którą wybrali się uczniowie klasy IVb i IVc Pomimo bardzo wczesnej godziny wyjazdu, humory wszystkim dopisywały. Podróż przebiegła bez większych kłopotów, dlatego u celu wycieczki byliśmy tuż po gtodz. 10:00. Naszą wędrówkę po mieście rozpoczęliśmy od zwiedzania średniowiecznych murów obronnych i najciekawszego ich fragmentu - Krzywej Wieży. Każdy próbował stanąć przy budowli, ale przy pochyle ok. 146 cm było to niemożliwe. Wąskimi uliczkami Torunia udaliśmy się na Rynek Staromiejski. Podziwialiśmy Ratusz, Katedrę świętych Janów z "niezwykłą" chrzcielnicą oraz pomnik Mikołaja Kopernika. Przewodniczący klas, Nikodem i Kuba w imieniu wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika na postumencie pomnika złożyli wiązankę kwiatów. Zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia i mieliśmy trochę czasu na zakup pamiątek, wśród których górowały toruńskie specjały – katarzynki, pierniki. Ogromne wrażenie wywarła na wszystkich kamienica, w której mieszkał w dzieciństwie wielki polski astronom – Dom Kopernika. Po posileniu naszych bardzo wygłodniałych brzuchów udaliśmy się do Planetarium, gdzie udaliśmy się w podróż po Układzie Słonecznym, lądując na powierzchni Księżyca i Marsa. Dowiedzieliśmy się jak wyglądają z bliska pierścienie Saturna oraz chmury na Jowiszu. Ostatnim i z pewnością najciekawszym punktem programu okazały się warsztaty wypieku pierników. W Muzeum Piernika wszyscy aktywnie uczestniczyli w wypieku według średniowiecznej receptury pierników, a w nagrodę otrzymali od czeladnika "List wyuczony". Po zakończeniu wypieków ruszyliśmy w stronę parkingu, skąd udaliśmy się w drogę do domu. Pełni wrażeń wróciliśmy w godzinach wieczornych. Uczniowie powrócili do Kartuz z "bagażem" nowych wiadomości i wrażeń.

Warsztaty kulinarne klasy IIIb w pizzerii Italiana

Dnia 21czerwca uczniowie klasy IIIb dzięki inicjatywie rodziców uczestniczyli w niezwykłym wydarzeniu. W pizzerii Italiana odbyły się warsztaty kulinarne. Na początku dzieci poznały historię powstania słynnego dania, które było już znane w starożytnym Egipcie, jednak pizza została rozsławiona przez królową Małgorzatę, której podano placek w kolorach włoskiej flagi: zielona bazylia, czerwone pomidory i biała mozzarella, przysmak królowej nazwano Pizza Margherita. Po części teoretycznej uczniowie pod kierunkiem kucharza samodzielnie przygotowali pizzę. Apetyt dopisywał ponieważ dzięki różnorodnym dodatkom upieczona pizza była doskonała. Nie wszystkim udało się zjeść dużą pizzę w całości, pozostałe kawałki zapakowano do pudełek. Po powrocie do szkoły na drugim piętrze unosił się zapach pizzy. Uczniowie obiecali, że zdobyte umiejętności wykorzystają w praktyce i pomogą rodzicom w kuchni.

Copyright © 2014. Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach Rights Reserved.


Facebook