This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.

Wydarzenia 2016/2017

Wycieczka integracyjna do Garczyna klasy 5b

W dniach 19 - 20 czerwca 2017 roku uczniowie klasy 5b pojechali do Powiatowego Centrum Młodzieży w Garczynie na wycieczkę organizowaną przez Militarni Team. Celem wyjazdu była integracja uczniów, dobra zabawa i aktywny ruch na świeżym powietrzu. Wśród zadań były elementy linowe, wysokościowe i intelektualne, nieprzewidziane przeszkody, pułapki i niespodzianki, z którymi grupa musiała sobie poradzić. Uczestnicy otrzymali dużą ilość informacji o sobie i współtowarzyszach, o tym jakim są zespołem. Każdy uczestnik miał okazję pokazać swoją przydatność dla grupy. Ten wyjazd niewątpliwie dostarczył nam wielu niezwykłych przeżyć i pozwolił sprawdzić się w sytuacjach ekstremalnych.

Dołączamy zdjęcia, bo słowa i tak nie odzwierciedlają przygód, które nas spotkały!

Finał III Szkolnego Konkursu Świetlicowego na Świetliczaka Roku

Konkurs jest całoroczny, w jego ramach dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej zdobywają punkty w trzech kategoriach: Mistrz Dobrego Zachowania, Mistrz Aktywności na Zajęciach, Mistrz Porządku. Osoba, która otrzyma najwięcej tytułów Mistrza... zostaje Świetliczakiem Roku.

Celem konkursu jest kształtowanie właściwych postaw i zachowań, zachęcanie do aktywnego udziału w różnorodnych zajęciach świetlicowych, rozwijanie zainteresowań i zdolności.

W dniu 12 czerwca 2017 r. komisja w składzie: Ewa Reglińska – kierownik świetlicy, Krystyna Gołąbek – wychowawca świetlicy, Małgorzata Klinkosz – Anioła – wychowawca świetlicy wyłoniła zwycięzców konkursu.

W poszczególnych kategoriach tytuły otrzymali:

• Mistrza Dobrego Zachowania – Zuzanna Kobiela z klasy IIa,
  • Mistrza Porządku – Milena Kaczorowska z klasy IId,
  • Mistrza Aktywności na Zajęciach – Kalina Szostek z klasy Ia,
  • Świetliczaka Roku – Łucja Kowalczuk z klasy IIa.

Dyplomy i nagrody rzeczowe zdobywcom tytułów Mistrza i Świetliczaka Roku zostaną wręczone na uroczystym apelu z okazji zakończenie roku szkolnego.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Wycieczka do Malborka klasy3b

Uczniowie klasy IIIb i grupa uczniów z klas IV – VI środę 13 czerwca br. spędzili w mieście nad Nogatem – Malborku. Głównym punktem pobytu w Malborku było zwiedzanie największego gotyckiego zespołu zamkowego zbudowanego z cegły na świecie. Wędrówka z przewodnikiem ciemnymi zakamarkami dawnego zamku rycerzy trwała 3 godziny, które bardzo szybko minęły. Był to po prostu Wehikuł dzięki któremu wszyscy przenieśli się do czasów wypraw krzyżowych, gotyku, kodeksu rycerskiego, zarazy, misterium, Bogurodzicy, pieczęci woskowych, pergaminu i rzemiosła średniowiecznego. Pobyt w twierdzy nad Nogatem zakończyły zajęcia edukacyjne pt. "Gawęda o rycerzu". Każdy z uczniów w czasie tych zajęć otrzymał odpowiedzi na pytania: "Jak wychowywano chłopca na rycerza?", "Co robił chłopiec zostawszy rycerzem?", "Jak wyglądało jego uzbrojenie?", "Jak walczył w boju?", "Jak wyglądały jego ulubione zajęcia w czasie pokoju?". Atrakcją zajęć była rycerska skrzynia wypełniona rekwizytami i repliki średniowiecznego uzbrojenia rycerza – szkoda, że nie wszyscy mogli je przymierzyć. Po tej niecodziennej lekcji historii wszyscy z apetytem zjedli "obiad" oraz deser w restauracji McDonald’s. Uczniowie z nową wiedzą, pełni wrażeń i z przeróżnymi pamiątkami wśród, których dominowały miecze, łuki, kusze, tarcze po 12 godzinach powrócili do Kartuz.

Karta rowerowa - nasze pierwsze prawo jazdy

13 maja uczniowie klas piątych pod czujnym okiem asp. Karola Klamrowskiego z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach przystąpili do egzaminu praktycznego na kartę rowerową. Do egzaminu mogli przystąpić tylko ci, którzy wcześniej zdali egzamin teoretyczny z przepisów ruchu drogowego. Uczniowie wykazali się dobrą znajomością przepisów i sprawnie pokonali wyznaczoną trasę, pokazując swoje umiejętności w jeździe rowerem. Kursanci przygotowywali się sumiennie przez cały rok, dlatego większość popisywała się wiedzą i umiejętnościami niezbędnymi do uzyskania tego ważnego dokumentu.

Tych, którym się z tych czy innych powodów nie udało, zapraszamy na egzamin za rok!

Monika Tusk drugą wicemistrzyni województwa pomorskiego w szachach

W dniu 11 czerwca 2017 r. w Gdynii odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Juniorów w Szachach. Monika Tusk rozegrała jeden z najdłuższych turniejów - 10 rund systemem kołowym. Po 10 rundach Monika miała taką samą liczbę punktów co inna zawodniczka, nastąpiło więc losowanie kolorów i rozpoczęła się dogrywka. Gra skończyła się zwycięstwem Moniki, w wyniku czego w szkole mamy Drugą Wicemistrzyni Województwa Pomorskiego w Szachach na rok 2017 w grupie Dziewcząt do lat 11.

Oto wyniki jakie uzyskali uczniowie naszej szkoły w tym turnieju:

• Monika Tusk - 3 miejsce, grupa do lat 11, dziewczęta,
  • Weronika Tusk - 8 miejsce, grupa do lat 9, dziewczęta,
  • Dominik Kobiela - 15 miejsce, grupa do lat 11, chłopcy.