Wydarzenia 2016/2017

Wycieczka integracyjna do Garczyna klasy 5b

W dniach 19 - 20 czerwca 2017 roku uczniowie klasy 5b pojechali do Powiatowego Centrum Młodzieży w Garczynie na wycieczkę organizowaną przez Militarni Team. Celem wyjazdu była integracja uczniów, dobra zabawa i aktywny ruch na świeżym powietrzu. Wśród zadań były elementy linowe, wysokościowe i intelektualne, nieprzewidziane przeszkody, pułapki i niespodzianki, z którymi grupa musiała sobie poradzić. Uczestnicy otrzymali dużą ilość informacji o sobie i współtowarzyszach, o tym jakim są zespołem. Każdy uczestnik miał okazję pokazać swoją przydatność dla grupy. Ten wyjazd niewątpliwie dostarczył nam wielu niezwykłych przeżyć i pozwolił sprawdzić się w sytuacjach ekstremalnych.

Dołączamy zdjęcia, bo słowa i tak nie odzwierciedlają przygód, które nas spotkały!

Finał III Szkolnego Konkursu Świetlicowego na Świetliczaka Roku

Konkurs jest całoroczny, w jego ramach dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej zdobywają punkty w trzech kategoriach: Mistrz Dobrego Zachowania, Mistrz Aktywności na Zajęciach, Mistrz Porządku. Osoba, która otrzyma najwięcej tytułów Mistrza... zostaje Świetliczakiem Roku.

Celem konkursu jest kształtowanie właściwych postaw i zachowań, zachęcanie do aktywnego udziału w różnorodnych zajęciach świetlicowych, rozwijanie zainteresowań i zdolności.

W dniu 12 czerwca 2017 r. komisja w składzie: Ewa Reglińska – kierownik świetlicy, Krystyna Gołąbek – wychowawca świetlicy, Małgorzata Klinkosz – Anioła – wychowawca świetlicy wyłoniła zwycięzców konkursu.

W poszczególnych kategoriach tytuły otrzymali:

• Mistrza Dobrego Zachowania – Zuzanna Kobiela z klasy IIa,
  • Mistrza Porządku – Milena Kaczorowska z klasy IId,
  • Mistrza Aktywności na Zajęciach – Kalina Szostek z klasy Ia,
  • Świetliczaka Roku – Łucja Kowalczuk z klasy IIa.

Dyplomy i nagrody rzeczowe zdobywcom tytułów Mistrza i Świetliczaka Roku zostaną wręczone na uroczystym apelu z okazji zakończenie roku szkolnego.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Wycieczka do Malborka klasy3b

Uczniowie klasy IIIb i grupa uczniów z klas IV – VI środę 13 czerwca br. spędzili w mieście nad Nogatem – Malborku. Głównym punktem pobytu w Malborku było zwiedzanie największego gotyckiego zespołu zamkowego zbudowanego z cegły na świecie. Wędrówka z przewodnikiem ciemnymi zakamarkami dawnego zamku rycerzy trwała 3 godziny, które bardzo szybko minęły. Był to po prostu Wehikuł dzięki któremu wszyscy przenieśli się do czasów wypraw krzyżowych, gotyku, kodeksu rycerskiego, zarazy, misterium, Bogurodzicy, pieczęci woskowych, pergaminu i rzemiosła średniowiecznego. Pobyt w twierdzy nad Nogatem zakończyły zajęcia edukacyjne pt. "Gawęda o rycerzu". Każdy z uczniów w czasie tych zajęć otrzymał odpowiedzi na pytania: "Jak wychowywano chłopca na rycerza?", "Co robił chłopiec zostawszy rycerzem?", "Jak wyglądało jego uzbrojenie?", "Jak walczył w boju?", "Jak wyglądały jego ulubione zajęcia w czasie pokoju?". Atrakcją zajęć była rycerska skrzynia wypełniona rekwizytami i repliki średniowiecznego uzbrojenia rycerza – szkoda, że nie wszyscy mogli je przymierzyć. Po tej niecodziennej lekcji historii wszyscy z apetytem zjedli "obiad" oraz deser w restauracji McDonald’s. Uczniowie z nową wiedzą, pełni wrażeń i z przeróżnymi pamiątkami wśród, których dominowały miecze, łuki, kusze, tarcze po 12 godzinach powrócili do Kartuz.

Karta rowerowa - nasze pierwsze prawo jazdy

13 maja uczniowie klas piątych pod czujnym okiem asp. Karola Klamrowskiego z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach przystąpili do egzaminu praktycznego na kartę rowerową. Do egzaminu mogli przystąpić tylko ci, którzy wcześniej zdali egzamin teoretyczny z przepisów ruchu drogowego. Uczniowie wykazali się dobrą znajomością przepisów i sprawnie pokonali wyznaczoną trasę, pokazując swoje umiejętności w jeździe rowerem. Kursanci przygotowywali się sumiennie przez cały rok, dlatego większość popisywała się wiedzą i umiejętnościami niezbędnymi do uzyskania tego ważnego dokumentu.

Tych, którym się z tych czy innych powodów nie udało, zapraszamy na egzamin za rok!

Monika Tusk drugą wicemistrzyni województwa pomorskiego w szachach

W dniu 11 czerwca 2017 r. w Gdynii odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Juniorów w Szachach. Monika Tusk rozegrała jeden z najdłuższych turniejów - 10 rund systemem kołowym. Po 10 rundach Monika miała taką samą liczbę punktów co inna zawodniczka, nastąpiło więc losowanie kolorów i rozpoczęła się dogrywka. Gra skończyła się zwycięstwem Moniki, w wyniku czego w szkole mamy Drugą Wicemistrzyni Województwa Pomorskiego w Szachach na rok 2017 w grupie Dziewcząt do lat 11.

Oto wyniki jakie uzyskali uczniowie naszej szkoły w tym turnieju:

• Monika Tusk - 3 miejsce, grupa do lat 11, dziewczęta,
  • Weronika Tusk - 8 miejsce, grupa do lat 9, dziewczęta,
  • Dominik Kobiela - 15 miejsce, grupa do lat 11, chłopcy.