Wydarzenia 2017/2018

Wesoło spędzamy czas...

Pierwsze tygodnie wakacji spędzaliśmy na świeżym powietrzu. Było sporo wrażeń i żaden przedszkolak się nie nudził. Wspólnie z paniami zorganizowaliśmy piknik, na którym jedliśmy mnóstwo smakołyków i bawiliśmy się w różne zabawy. W wolnym czasie chodziliśmy też na spacery oraz bawiliśmy się na naszym pięknym placu zabaw. Nasze maluchy chętnie rozwijają sprawności manualne robiąc wiele prac plastycznych. Dużą frajdę sprawiło dzieciom malowanie na folii spożywczej. Starszaki natomiast, zgłębiły tajniki fizyki poznając niezwykłą ciecz Newtona.

Witajcie wakacje!

Nadszedł długo oczekiwany dzień przez uczniów - ostatni dzień roku szkolnego 2017 / 2018. Był to bardzo pracowity rok, pełen nowych wyzwań chociażby ze względu na reformę. Uśmiechnięci, pełni optymizmu i zadowolenia uczniowie 22 czerwca odbierali z rąk wychowawców świadectwa, które jest odzwierciedleniem pracy ucznia na lekcjach. Podczas uroczystego apelu wyróżniającym się uczniom świadectwa z czerwonym paskiem oraz nagrody wręczał dyrektor szkoły pan Piotr Kloczkowski.

Były łzy radości, podziękowania i gorące brawa dla najlepszych.

A teraz czas na upragnione wakacje: "Lato, lato, lato czeka. Razem z latem czeka rzeka..." Wracajcie po wakacjach cali i zdrowi. Bezpiecznych wakacji!

Finał IV Szkolnego Konkursu Świetlicowego na Świetliczaka Roku

Konkurs jest całoroczny, w jego ramach uczniowie klas I - III uczęszczający do świetlicy szkolnej zdobywają punkty w trzech kategoriach: dobrego zachowania, dbania o porządek, aktywności na zajęciach. Uczniowie, którzy uzyskają największą liczbę punktów w jednej z trzech kategorii otrzymują tytuł mistrza. Natomiast osoba, która zgromadzi maksymalną liczbę punktów we wszystkich trzech kategoriach zdobywa tytuł Świetliczaka Roku. Celem konkursu jest kształtowanie właściwych postaw i zachowań, zachęcanie do aktywnego udziału w różnorodnych zajęciach świetlicowych, rozwijanie zainteresowań i zdolności.

W dniu 8 czerwca za kulturalne zachowanie, koleżeńską postawę, zaangażowanie w zajęciach świetlicowych i konkursach oraz za przestrzeganie wspólnie wypracowanych reguł komisja w składzie: p. Krystyna Stankowska – wychowawca świetlicy, p. Krystyna Gołąbek – wychowawca świetlicy, p. Małgorzata Klinkosz – Anioła – wychowawca świetlicy wyłoniła zwycięzców konkursu.

W poszczególnych kategoriach tytuły otrzymali:

• Mistrza Dobrego Zachowania – Weronika Cylke z klasy IIIc;
  • Mistrza Porządku – Wiktor Zelewski z klasy IIIb;
  • Mistrza Aktywności na Zajęciach – Oliwia Mielewczyk z klasy IIIc;
  • Świetliczaka Roku – Maja Wódczyńska z klasy IIIb.

W tym miejscu należy podkreślić, że w naszej świetlicowej społeczności jest oczywiście więcej dzieci, które na nagrodę zasługują. Niestety zasady są takie, iż co roku wygrać mogą tylko cztery osoby. Dyplomy i nagrody rzeczowe zdobywcom tytułów Mistrza i Świetliczaka Roku zostały wręczone na uroczystym apelu z okazji zakończenie roku szkolnego.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zajęcia z tenisa stołowego

W bieżącym roku szkolnym Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kartuzach "Copernicus" realizowało projekt "Tenis stołowy ciekawym sposobem na spędzanie wolnego czasu". Projekt polegał na realizacji zajęć z tenisa stołowego. Zajęcia odbywały się 2 razy w tygodniu. Na zajęcia uczęszczało 10 uczniów z naszej szkoły. W trakcie zajęć uczniowie uczyli się podstawowych elementów technicznych: tj. ustawienia przy stole, trzymania rakietki, poruszania się przy stole, przebić piłeczki, uderzeń forhendowych i bekhendowych, różnych sposobów zagrywki. Uczniowie poznali przepisy gry indywidualnej oraz deblowej. Zajęcia sprawiały im dużą radość, zauważalne było, że poznane przez nich elementy techniczne prowadzą ich do lepszej gry oraz do odnoszenia sukcesów. Zajęcia bardzo podobały się uczniom, którzy brali w nich udział.

logo kartuz

Zadanie publiczne jest realizowane dzięki dotacji Gminy Kartuzy.

Podsumowanie pracy w roku szkolnym 2017 / 2018

klasaKoniec roku szkolnego jest doskonałą okazją do podsumowania pracy uczniów w roku szkolnym 2017 / 2018. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli uczniowie, którzy otrzymali bardzo wysoką średnią (powyżej 4,75), uzyskali stuprocentową frekwencję lub osiągnęli wysokie miejsca w różnych konkursach - artystycznych, sportowych i przede wszystkim przedmiotowych. Oto jak przedstawiają się wyniki klasyfikacji:

Klasy o najlepszej frekwencji (klasy 1 – 7):

• Klasa 4a – 94,8%
  • Klasa 3a – 94,0%
  • Klasa 3c – 93,5%
  • Klasa 3e – 92,3%
  • Klasa 7b – 92,0%

Najwięcej ocen wzorowych z zachowania (11 ocen) – klasa 4a i 6c

Najwięcej złotych medali z zachowania (17 ocen) – klasa 3c

Najwięcej celujących ocen klasyfikacyjnych (83 oceny) – klasa 4a

Klasy o najlepszych średnich ocenach klasyfikacyjnych (klasy 4 – 7):