^Na górę
 • 1 Edukacja szachowa już w oddziałach przedszkolnych
  W szkole mamy klasę szachową, w której prowadzone są zajęcia z edukacji szachowej. Organizujemy wiele turniejów o zasięgu wojewódzkim, a nawet ogólnopolskim.
 • 2 Zajęcia z języka kaszubskiego i edukacji regionalnej
  Uczniowie szkoły mają możliwość nauki języka kaszubskiego i edukacji regionalnej. W szkole funkcjonuje dziecięcy kaszubski zespół "Słunoszka".
 • 3 Wysokie wyniki w konkursach kuratoryjnych
  Nasi uczniowie szkoły osiągają wysokie wyniki w konkursach kuratoryjnych. W roku szkolnym 2012/2013 jeden z uczniów został laureatem Kuratoryjnego Konkursu z Matematyki, a 4 uczniów zostało finalistami Kuratoryjnego Konkursu z języka polskiego.
 • 4 Szeroka oferta zajęć sportowych
  Oferujemy szeroką ofertę zajęć sportowych: zapasy, koszykówka, piłka nożna, zajęcia na basenie. W roku szkolnym 2012/2013 nasza piłkarska drużyna zajęła I miejsce w Powiatowej Lidze Piłki Nożnej chłopców z klas 4.
 • 5 Wysokie wyniki sprawdzianu dla uczniów klas szóstych
  Od wielu lat możemy poszczycić się wysokimi wynikami sprawdzianu kończącego szkołę podstawową. W roku szkolnym 2012/2013 uzyskaliśmy najwyższy wynik w Gminie Kartuzy.
baner

UWAGA! Ten serwis używa technologii cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na używanie tej technologii.

Zrozumiałem

Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju BRD

26 kwietnia 2018 r. odbyły się tradycyjnie już w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Celem turnieju było podnoszenie wiedzy ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz kształtowanie wśród dzieci bezpiecznych i kulturalnych zachowań na drodze. W turnieju wzięło udział 8 szkól podstawowych i 8 szkół gimnazjalnych z powiatu kartuskiego. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego rozwiązując testy wiadomości. Swoje umiejętności jazdy na rowerze pokazali przejeżdżając wyznaczoną trasę na Miasteczku Ruchu Drogowego oraz pokonując przygotowany tor przeszkód, który składał się z sześciu elementów. Uczestnicy musieli sobie również poradzić z zadaniami z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Sędzią głównym Turnieju był mł. asp. Krzysztof Dzięcielski.

Wyniki drużynowe:w kategorii szkół podstawowych

 • I miejsce – Zespół Szkół w Miechucinie
 • II miejsce – SP w Szopie
 • III miejsce – SP w Somoninie

w kategorii szkół gimnazjalnych

 • I miejsce – Gimnazjum w Szopie
 • II miejsce – Gimnazjum w Szymbarku
 • III miejsce – Gimnazjum w Miechucinie

Na zakończenie Turnieju puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe wręczyli: zastępca Burmistrza Kartuz p. Sylwia Biankowska, wizytator delegatury Kuratorium Oświaty w Kościerzynie p. Halina Knapińska, sędzia główny turnieju mł. asp. Krzysztof Dzięcielski oraz dyrektor szkoły pan Piotr Kloczkowski.

Najlepszym uczestnikiem turnieju w kategorii szkół podstawowych został Kacper Krzebietke z Zespołu Szkół w Miechucinie, a w kategorii szkół gimnazjalnych Przemysław Polejowski z Gimnazjum w Szopie. Obaj zwycięzcy otrzymali pamiątkowy dyplom i rower.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom Turnieju!

Fundatorem nagród były gminy powiatu Kartuskiego, powiat Kartuski oraz firma SELA – BIKE. Składamy podziękowania sponsorom Turnieju oraz podziękowania za pomoc w organizacji Turnieju NZOZ Kaszuby.

Copyright © 2014. Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach Rights Reserved.


Facebook