Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju BRD

26 kwietnia 2018 r. odbyły się tradycyjnie już w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Celem turnieju było podnoszenie wiedzy ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz kształtowanie wśród dzieci bezpiecznych i kulturalnych zachowań na drodze. W turnieju wzięło udział 8 szkól podstawowych i 8 szkół gimnazjalnych z powiatu kartuskiego. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego rozwiązując testy wiadomości. Swoje umiejętności jazdy na rowerze pokazali przejeżdżając wyznaczoną trasę na Miasteczku Ruchu Drogowego oraz pokonując przygotowany tor przeszkód, który składał się z sześciu elementów. Uczestnicy musieli sobie również poradzić z zadaniami z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Sędzią głównym Turnieju był mł. asp. Krzysztof Dzięcielski.

Wyniki drużynowe:w kategorii szkół podstawowych

• I miejsce – Zespół Szkół w Miechucinie
  • II miejsce – SP w Szopie
  • III miejsce – SP w Somoninie

w kategorii szkół gimnazjalnych

• I miejsce – Gimnazjum w Szopie
  • II miejsce – Gimnazjum w Szymbarku
  • III miejsce – Gimnazjum w Miechucinie

Na zakończenie Turnieju puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe wręczyli: zastępca Burmistrza Kartuz p. Sylwia Biankowska, wizytator delegatury Kuratorium Oświaty w Kościerzynie p. Halina Knapińska, sędzia główny turnieju mł. asp. Krzysztof Dzięcielski oraz dyrektor szkoły pan Piotr Kloczkowski.

Najlepszym uczestnikiem turnieju w kategorii szkół podstawowych został Kacper Krzebietke z Zespołu Szkół w Miechucinie, a w kategorii szkół gimnazjalnych Przemysław Polejowski z Gimnazjum w Szopie. Obaj zwycięzcy otrzymali pamiątkowy dyplom i rower.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom Turnieju!

Fundatorem nagród były gminy powiatu Kartuskiego, powiat Kartuski oraz firma SELA – BIKE. Składamy podziękowania sponsorom Turnieju oraz podziękowania za pomoc w organizacji Turnieju NZOZ Kaszuby.