II miejsce w Gminnym Turnieju Piłki Nożnej

Dnia 25 kwietnia 2018 r. o godz. 9:00 na boisku przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Kartuzach odbył się gminny turniej piłki nożnej chłopców dla szkół podstawowych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W turnieju tym wzięło udział dziesięć drużyn. Szkoły zostały podzielone na 2 grupy. W grupie A znalazły się następujące drużyny: SP z Kiełpina, Grzybna, Łapalic, Mirachowa i SP Nr 1 z Kartuz, natomiast w grupie B znalazły się drużyny: SP ze Staniszewa, Dzierżążna, Prokowa, Brodnicy Górnej, SP Nr 5 z Kartuz i drużyna z naszej szkoły. Po rozegraniu meczy grupowych rozegranych systemem "każdy z każdym" zajęliśmy 1 miejsce w grupie i awansowaliśmy do meczu finałowego. Mecz finałowy zagraliśmy ze SP Nr 1 z Kartuz który zakończył się remisem 1:1. Skutkiem tego należało wykonać rzuty karne, w których przegraliśmy 1:0 i ostatecznie zajęliśmy 2 miejsce. Nikodem Kitowski został najlepszym zawodnikiem naszej drużyny.