Sukces naszych uczniów w IX Gminnym Konkursie Literackim

26 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IX Gminnym Konkursie Literackim "I ty możesz zostać ekspertem literatury dziecięcej" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Brodnicy Górnej. W tym roku zadaniem uczestników konkursu było zapoznanie się z książką Astrid Lindgren pt. "Bracia Lwie Serce" oraz z biografią autorki. Celem konkursu była popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci, pogłębianie zdobytej wiedzy poprzez zabawę oraz naukę, rozwijanie zainteresowań literackich oraz pobudzanie twórczej aktywności uczniów. Nasza szkołę reprezentowała Agata Bielecka, uczennica klasy VIb i Michał Cylke, uczeń klasy Vb. Uczestnicy konkursu rozwiązywali test wiedzy, krzyżówkę, pisali zaproszenie i prezentowali wcześniej przygotowaną recytację fragmentu książki. W czasie rozwiązywania zadań uczniowie musieli wykazać się nie tylko znajomością treści książki i biografii autorki, ale także zdolnością kojarzenia faktów i umiejętnościami językowymi. Nasi przedstawiciele byli bezkonkurencyjni. Agata Bielecka zajęła I miejsce, a Michał Cylke II. Rozstrzygnięty został również II Gminny Konkurs Plastyczny. Tematem tego konkursu było przedstawienie plastyczne wydarzeń związanych z lekturą pt. "Bracia Lwie Serce". I tu również został dostrzeżony talent naszej uczennicy klasy Vb, Darii Lipskiej, której praca zajęła III miejsce. Do konkursu literackiego uczniów przygotowała pani Hanna Grzenkowska, a do plastycznego pani Danuta Milewczyk.

Gratulacje!