This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
^Na górę
 • 1 Edukacja szachowa już w oddziałach przedszkolnych
  W szkole mamy klasę szachową, w której prowadzone są zajęcia z edukacji szachowej. Organizujemy wiele turniejów o zasięgu wojewódzkim, a nawet ogólnopolskim.
 • 2 Zajęcia z języka kaszubskiego i edukacji regionalnej
  Uczniowie szkoły mają możliwość nauki języka kaszubskiego i edukacji regionalnej. W szkole funkcjonuje dziecięcy kaszubski zespół "Słunoszka".
 • 3 Wysokie wyniki w konkursach kuratoryjnych
  Nasi uczniowie szkoły osiągają wysokie wyniki w konkursach kuratoryjnych. W roku szkolnym 2012/2013 jeden z uczniów został laureatem Kuratoryjnego Konkursu z Matematyki, a 4 uczniów zostało finalistami Kuratoryjnego Konkursu z języka polskiego.
 • 4 Szeroka oferta zajęć sportowych
  Oferujemy szeroką ofertę zajęć sportowych: zapasy, koszykówka, piłka nożna, zajęcia na basenie. W roku szkolnym 2012/2013 nasza piłkarska drużyna zajęła I miejsce w Powiatowej Lidze Piłki Nożnej chłopców z klas 4.
 • 5 Wysokie wyniki sprawdzianu dla uczniów klas szóstych
  Od wielu lat możemy poszczycić się wysokimi wynikami sprawdzianu kończącego szkołę podstawową. W roku szkolnym 2012/2013 uzyskaliśmy najwyższy wynik w Gminie Kartuzy.
baner

UWAGA! Ten serwis używa technologii cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na używanie tej technologii.

Zrozumiałem

Biblioteka poleca

"Amazońska misja"

biblioteka poleca 04Na naszej bibliotecznej półce wśród nowości znalazła się książka pt. „Amazońska misja” z serii Naukowe śledztwo. Aby przedrzeć się przez gąszcz lasu tropikalnego i zakończyć szczęśliwie niebezpieczną przygodę, czytelnik musi użyć swojej wiedzy.

Zostań bohaterem tej książki! Stwórz własną przygodę i rozwiąż amazońską zagadkę. Minęło wiele lat, odkąd Twój prawuj zaginął w Amazonii, ale teraz postanawiasz go odnaleźć. Czy stawisz czoła zagadkom lasów deszczowych i biologicznym łamigłówkom i przedrzesz się przez dżunglę? Użyj swojej wiedzy, by zakończyć tę mrożącą krew w żyłach przygodę i sam zdecyduj, jak się potoczy. Zrealizuj misję i zostań mistrzem nauki!

Biblioteka poleca

biblioteka poleca 03"Dzieciaki świata" - w tej bajecznie kolorowej książce, napisanej przez znaną podróżniczkę, zobaczymy więcej świata niż na niejednej wycieczce. Martyna Wojciechowska zdradziła w wywiadach, że chciała napisać książkę, która pokazałaby dzieciom prawdziwy świat, jak żyją ich rówieśnicy w różnych zakątkach świata. Poznajemy więc pasterza kóz z namibijskiego plemienia Himba, Matinę - żywą boginię z Nepalu, czy małą Lien z Wietnamu, która mieszka w pływającym domu na łodzi. Narratorami opowieści są dzieci, o których opowiadają poszczególne rozdziały książki. Piękne zdjęcia z całego świata i mnóstwo ciekawostek – to fantastyczna darmowa podróż po całym świecie. Do wypożyczenia w naszej bibliotece szkolnej.

 

 

 

 

 

biblioteka poleca 01

W tym roku szkolnym nasz księgozbiór powiększył się dzięki ministerialnemu programowi "Książki naszych marzeń" m.in. o książki z serii Bezpieczne Dziecko. Polecam je szczególnie do wspólnej lektury rodziców z dziećmi, gdyż poruszają bardzo ważne problemy, z jakimi dziecko może się zetknąć, a są dla niego niebezpieczne.
"Dobre i złe sekrety", "Powiedz komuś!" czy "Słup Soli" – to książki, które pomogą zrozumieć mechanizmy przemocy i zmowy milczenia w grupie. Dają wskazówki, jak przeciwdziałać tym groźnym zjawiskom, jak się zachować, by nie zostać ofiarą przemocy. Pokazują i uczą, jak szanować własne ciało, jak nie pozwolić by działa się krzywda, jak odmówić, jak wyraźnie mówić nie. W niezrozumiałych, niejasnych sytuacjach dzieci milczą. Boją się lub nie znajdują słów, by poprosić o pomoc. Niekiedy dochowywanie tajemnicy może być niebezpieczne. Mówić czy nie? O czym absolutnie nie wolno mówić, o czym wolno, a o czym wręcz należy? Odpowiedzi na te pytania znajdą w książkach serii Bezpieczne Dziecko. Polecamy.

  

biblioteka poleca 02

 

"Marek - chłopiec, który miał marzenia!"

Jakim dzieckiem był Marek Kamiński – zdobywca obu biegunów Ziemi w ciągu jednego roku? Czy różnił się od rówieśników? Co popchnęło go ku kolejnym wyprawom i spowodowało, że wciąż sprawdza granice ludzkiej wytrzymałości?
Wielki podróżnik z humorem opowiada o swoim dzieciństwie, codziennym życiu, szkole oraz o przygodach, które ukształtowały jego ciekawość świata.
Ta pięknie zilustrowana książka zawiera autentyczne zdjęcia z dzieciństwa autora. Z pewnością zachwyci młodych czytelników i zachęci do rozmyślań, co w ich życiu jest ważne i jakimi ludźmi chcieliby zostać w przyszłości.

 Książka do wypożyczenia w naszej bibliotece szkolnej!

Copyright © 2014. Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach Rights Reserved.


Facebook