Biblioteka poleca

"Amazońska misja"

biblioteka poleca 04Na naszej bibliotecznej półce wśród nowości znalazła się książka pt. „Amazońska misja” z serii Naukowe śledztwo. Aby przedrzeć się przez gąszcz lasu tropikalnego i zakończyć szczęśliwie niebezpieczną przygodę, czytelnik musi użyć swojej wiedzy.

Zostań bohaterem tej książki! Stwórz własną przygodę i rozwiąż amazońską zagadkę. Minęło wiele lat, odkąd Twój prawuj zaginął w Amazonii, ale teraz postanawiasz go odnaleźć. Czy stawisz czoła zagadkom lasów deszczowych i biologicznym łamigłówkom i przedrzesz się przez dżunglę? Użyj swojej wiedzy, by zakończyć tę mrożącą krew w żyłach przygodę i sam zdecyduj, jak się potoczy. Zrealizuj misję i zostań mistrzem nauki!

Biblioteka poleca

biblioteka poleca 03"Dzieciaki świata" - w tej bajecznie kolorowej książce, napisanej przez znaną podróżniczkę, zobaczymy więcej świata niż na niejednej wycieczce. Martyna Wojciechowska zdradziła w wywiadach, że chciała napisać książkę, która pokazałaby dzieciom prawdziwy świat, jak żyją ich rówieśnicy w różnych zakątkach świata. Poznajemy więc pasterza kóz z namibijskiego plemienia Himba, Matinę - żywą boginię z Nepalu, czy małą Lien z Wietnamu, która mieszka w pływającym domu na łodzi. Narratorami opowieści są dzieci, o których opowiadają poszczególne rozdziały książki. Piękne zdjęcia z całego świata i mnóstwo ciekawostek – to fantastyczna darmowa podróż po całym świecie. Do wypożyczenia w naszej bibliotece szkolnej.

biblioteka poleca 01

W tym roku szkolnym nasz księgozbiór powiększył się dzięki ministerialnemu programowi "Książki naszych marzeń" m.in. o książki z serii Bezpieczne Dziecko. Polecam je szczególnie do wspólnej lektury rodziców z dziećmi, gdyż poruszają bardzo ważne problemy, z jakimi dziecko może się zetknąć, a są dla niego niebezpieczne.
"Dobre i złe sekrety", "Powiedz komuś!" czy "Słup Soli" – to książki, które pomogą zrozumieć mechanizmy przemocy i zmowy milczenia w grupie. Dają wskazówki, jak przeciwdziałać tym groźnym zjawiskom, jak się zachować, by nie zostać ofiarą przemocy. Pokazują i uczą, jak szanować własne ciało, jak nie pozwolić by działa się krzywda, jak odmówić, jak wyraźnie mówić nie. W niezrozumiałych, niejasnych sytuacjach dzieci milczą. Boją się lub nie znajdują słów, by poprosić o pomoc. Niekiedy dochowywanie tajemnicy może być niebezpieczne. Mówić czy nie? O czym absolutnie nie wolno mówić, o czym wolno, a o czym wręcz należy? Odpowiedzi na te pytania znajdą w książkach serii Bezpieczne Dziecko. Polecamy.

biblioteka poleca 02

"Marek - chłopiec, który miał marzenia!"

Jakim dzieckiem był Marek Kamiński – zdobywca obu biegunów Ziemi w ciągu jednego roku? Czy różnił się od rówieśników? Co popchnęło go ku kolejnym wyprawom i spowodowało, że wciąż sprawdza granice ludzkiej wytrzymałości?
Wielki podróżnik z humorem opowiada o swoim dzieciństwie, codziennym życiu, szkole oraz o przygodach, które ukształtowały jego ciekawość świata.
Ta pięknie zilustrowana książka zawiera autentyczne zdjęcia z dzieciństwa autora. Z pewnością zachwyci młodych czytelników i zachęci do rozmyślań, co w ich życiu jest ważne i jakimi ludźmi chcieliby zostać w przyszłości.

Książka do wypożyczenia w naszej bibliotece szkolnej!